Podkręcanie procesora AMD Sempron - jak go podkręcić?

Witam! Chciałbym podkręcić mojego:

Procesor: AMD Sempron 3000+

Ram : bo ja wiem - DDR 512MB ale jaka to nie wiem.

Grafikę: Ati radeon 9200\9250

Ale nie wiem co jest bezpieczne i jak to zrobić.

Jaki masz zasilacz :?: podaj markę i moc aby sprawdzić jaki się ma zasilacz to weź do ręki śrubokręt i rozkręć bok obudowy i spisz to co jest na naklejce która jest naklejona na zasilaczu.

Podaj jeszcze jaką masz płytą główną.

To lepiej go wyłącz, do ręki śrubokręt (tylko bez końcówki z magnesem), i podkręcaj.

Zajrzyj do ‘‘ważne tematy’’, na google, użyj wyszukiwarki, czytaj.

Dla AMD K8

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

I oczywiście PSU pominięte :x

Sprawdź markę i model zasilacza.

Jak karta ma 64 bit na szynie to raczej nie ma sensu jej ocować.

Mam PC na gwarancji :slight_smile:

250V

ASRock K8Upgrade-1689

A co to takiego?

A jak to sprawdzić ?

Więc zapomnij o o/c.

Najszybciej i najłatwiej w instrukcji od karty.

:shock:

Do DFI jej daleko.

Zasilacz.

np everestem

Z taką (nie)wiedzą to nawet nie ma co zaczynać.

Zapomnij o O/C :!:

Jak przeholujesz z podkręcaniem to nie będzie można zresetować biosu, pójdziesz z nim do serwisu to automatycznie stracisz gwarancje.

Ile ten sprzęt ma lat :?:

Nas interesuje moc nie napięcie moc podaje się w watach nie woltach w gniazdku jest napięcie 230V nie 250V.

A gdzie ??

1 rok i 11 mies - w lipcu sttraci gwarancję :]

Nie chcę go podkręcić by poszekł do kubła

Pomyliło się - 250W a nie V Upss…

podaj markę :!: bez tego ani rusz… zresztą 250W to chyba za mało aby kręcić :wink:

kolejny… nie :!: musisz odkręcić obudowę i zobaczyć co pisze na tabliczce od zasilacza

mój też jest na gwarancji i jakoś mogę zdjąc obudowę :stuck_out_tongue: czy ma plomby?

Może wytłumaczę wszystko od nowa:

Jeśli masz gwarancję to po o/c ją stracisz (jeśli Ci udowodnią, że coś kręciłeś, bo jeśli ktoś się na tym zna to nie ma problemu). Ale Ty ze swoim zasilaczem najprawdopodobniej noname nie masz szans na podkręcenie kompa bo i normalna praca z nim może doprowadzić do spalenia płyty/proca/grafy albo przynajmniej samego zasilacza…

Chcesz coś podkręcić? Zapomnij o gwarancji i wymień zasilacz. Nie chcesz tracić gwarancji? Zapomnij o o/c.

Myślę, że wyraziłem się dość jasno.

Na pewno jest :stuck_out_tongue:

O/C oznacza podkręcanie :slight_smile:

Z marketu :?:

Jak ci się skończy gwarancja to otwórz obudowę i odkurz w środku pewnie pełno kurzu tam jest.

Zwykle w gotowych zestawach są zasilacze marnej jakości, i wystarczy popatrzećn a zestaw, słaba karta, płyta Asrock swoje produkty kieruje dla userów mam kompa, windows jest, działa to dobrze.

I do o/c się zabierasz :lol:

Miejscowy sklep u Edka?

A kiedy ostatnio? ja u siebie często muszę czyścić, sprzątanie w pokoju jest ostatnią rzeczą jaką lubię robić to się w kompie zbiera, ostatnio musiałem pająka wyganiać z kompa.

Mateusz M.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Swoją drogą strasznie temat rozwlekasz - dział techniczny to nie czat…

OT`y - Kosz