Podkręcanie procesora (Celeron) - pytania

Wiem, że podobnych tematów było już dużo ale z żadnego nie dowiedziałem się w 100% tego co chciałbym wiedzieć.

Oto mój sprzęt:

Procesor: Intel Celeron D 335 (Prescott), 2800MHz (21 x 133)

Płyta główna: Gigabyte GA-8IPE1000-G v4

Pamięć: 2 x 512 MB (1 GB) DDR

Karta graficzna: ATI Radeon 9550 (128 MB)

Zasilacz: MODE COM FEEL 300W , który wymieniam na: Chieftec GPS-400AA-101A 400W

Czy przy tym sprzęcie opłaca się podkręcać procesor? Jak tak to o ile? Czy jest to bezpieczne?

Proszę o dopowiedzi!

najpierw wymień a potem będziemy rozmawiać o OC. :slight_smile:

jeżeli masz dobre chłodzenie, porządną obudowę i dodatkowe wentyle to coś na pewno podkręcisz (powodując wzrost wydajności platformy).

Acha zapomniałem dodać, że chłodzenie mam BOXowe.

Przy tym sprzęcie nie opłaca się podkręcać proca bo i tak nie będziesz miał przyrostu wydajności, to jest słabizna ten procek

Ale spróbować zawsze można nie? Opłaca się kręcić nie tylko takie super mega giga zestawy jak twój :D. Nie tak dawno temu na stronie pcworld zostały opublikowane artykuły o modyfikacji i kręceniu o wiele starszych układówz bardzo pozytywnym skutkiem. Przy odrobinie szczęścia odczujesz różnicę. A czy mały czy duży przyrot będzie w zależności od tego ile podkręci. Kręć ostrożnie i powodzenia.

Zg

Moim zdaniem bezsensu jest kręcenie tego Celerona Procek zyska bardzo mało na wydajności i jeszcze bardziej będzie sie grzać ;)A poza tym nie wiele z niego wyciągniesz na boxowym chłodzeniu

A możecie mi odpowiedzieć na pozostałe pytania?