Podkręcanie procesora Frequency/Voltage control - problem

Chciałbym trochę podkręcić procesor. Wchodzę do frequency/voltage control i pojawia się takie coś:

20071101047lk0.th.jpg

i gdzie podkręcić?

O ile wiem, dział frequency/voltage control powinien wyglądać tak. Co zmienić, aby dało się podkręcić?

procesor: Intel Pentium D 830 (15x200) 3GHz

płyta główna: Gigabyte GA-8I945GMF

RAM: Nanya DDR2-533MHz

w płytach Gigabyte zaawansowane ustawienia są blokowane i żeby je odblokować konieczna jest dodatkowa kombinacja klawiszy, zobacz w instrukcji…

Przeczytałem w instrukcji, ale tam nic o żadnej kombinacji klawiszy nie pisze.

Jest jakiś inny pomysł?

Na płytach GIGABYTE jest to konfiguracja klawiszy Ctrl + F1…

Po naciśnięciu kombinacji główne menu rozszerzyło się, ale dział frequency/voltage control jest dalej taki sam.

Teraz poszukaj w takim razie czegoś w stylu, Advenced CPU Configuration, Advences Chipset Configurations, a w tych opcjach szukaj czegoś związanego z FSB Frequency, FSB Speed lub samego FSB. W Twoim przypadku powinno wynosić 200 MHz.

P.S możesz jeszcze zamieścić fotkę z rozszerzonym już menu, bo istnieje prawdopodobieństwo aktualizacji BIOS-u.

Po naciśnięciu kombinacji ctrl+f1 menu wygląda tak:

20071102048ct7.th.jpg

Jest tam tylko “advanced chipset features” i “advanced bios features”, niestety tam też nie ma nic o FSB.

Powinno być w “Advanced chipset features”, możesz mi powiedzieć co tam za opcje są w środku, bo nie pamiętam a nie mam GIGABYTE-a :?: Może też będzie konieczny update BIOS-u.

Oto link do najnowszego BIOS-u dla Twojej płyty głównej:

http://america.giga-byte.com/FileList/bios/motherboard_bios_ga-8i945gmf_f10.exe

Oto screen z Advanced Chipset features:

20071103050ti7.th.jpg

Oj, wydaje mi się ze będzie konieczna aktualizacja BIOS-u, wydaje mi się że ten BIOS nie obsługuje zmian w ustawieniach CPU, wyżej zamieściłem link.

Chciałbym ominąć aktualizację biosu. Jest jakaś inna metoda, aby odblokować te funkcje?

Niestety nie, chociaż możesz pokombinować podkręcać jakimś programem z pod Windows, ale tego nie polecam (można łatwo uszkodzić sprzęt), jednak jeżeli to Cię nie zniechęca to spróbuj Easy Tune, on jest do płyt GIGABYTE-a.