Podkręcanie procesora i ram co o tym sądzicie?

Podkręcanie procesora i ram co o tym sądzicie ?

Zastanawia mnie coś może sie stać jak sie podkręci procesor i ramt ponieważ jeżeli nie ma żadnych skutków ubocznych to chyba wart.

i tutaj moje pytanie Czy ten procesor nadawał by sie na podkręcenie ?

Intel® Core2 Quad CPU @ 2.40 ghz

Chodzi ci o Intel Core 2 Quad 6600 2.4 Ghz? Ten procesor jest wyjątkowo podatny na piękne podkręcenie

drapekr10 , no to muszę cię zmartwić bo są skutki uboczne.

Najbardziej oczywistym skutkiem ubocznym jest zwiększenie ilości wydzielanego ciepła co przy niewystarczającym chłodzeniu prowadzi do spalenia przegrzewającego się układu (także niepodkręcane układy mogą się spalić przy niedostatecznym chłodzeniu).

Inny skutek uboczny który też stosunkowo łatwo skojarzyć to gdy zbytnio podkręcisz procesor (lub inny podzespół) komputer stanie mniej stabilny i zacznie zwalniać , wieszać się lub przestanie ci się ładować system - takie objawy tuż po podkręceniu są sygnałem do obniżenia stopnia podkręcenia zanim nastąpi uszkodzenie podzespołu.

Jeszcze inny skutek uboczny jest taki że podkręcanie powoduje szybsze zużywanie się (wypalanie) układu ale jest to skutek długo terminowy.

Nieraz czytam posty typu “miałem podkręconą kartę graficzną i kilka miesięcy było ok a teraz nagle mam artefakty na ekranie” - jest to właśnie przykład szybszego zużywania się układów w wyniku podkręcenia ale mało kto kojarzy jedno z drugim.

Osobiście unikam podkręcania chyba że sprzęt jest stary, słaby i jest to naprawdę konieczne.

To ja sie na to skuszę na podkręcanie ;]

Więc może ja teraz powiem jaką mam aktualną temperaturę procesora i czy rzeczywiście będzie można podkręcić :slight_smile:

http://wklej.to/fNnnB <<< wszystkie temperatury i potrzebne informacje

PS Do ilu tak mogę go podkręcić ?

Chce dodać że jeszcze będę zmieniać kartę graficzną , ram 2 x 2gb , i Zasilacz 480 w

Bardzo słuszna uwaga i bardzo zdrowe podejście do komputerów. Z tym podkręcaniem to obecnie jest jakaś paranoja, moda, a potem za jakiś czas sypią się prośby o pomoc z np bluescereenami, arefaktami. Podkręcamy, jeśli jest to naprawdę konieczne, niezbędne i w ostateczności :slight_smile: Jeśli chodzi o mnie, to jeszcze nigdy nie podkręcałem żadnego swojego zestawu i nie mam i nie miałem nigdy żadnych problemów z działaniem komputerów :slight_smile: