Podkręcanie Procesora Intel Core 2 Duo E7200

(Tadi1992) #1

Witam... mam komputer z dwurdzeniowym procesorem Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz, chodzący na płytce głównej GYGABYTE P31-DS3L i chciał bym go podkręcić... W biosie wszystkie opcje do zmiany napięcia itp mam odblokowane... Ile da rade wyciągnąć z tego procka bez zmiany chłodzenia i tak żeby chodził w miarę stabilnie i wydajnie??? czekam na jakieś pomysły. pozdro

(matio) #2

jaki masz zasilacz?

(Ciuci) #3

U mnie jest wykręcony na 3GHz,poszedł by i wiecej ale nie mam czasu za bardzo sie bawić w oc,a to co jest mi wystarczy!Chłodzenie oczywiscie Box,temperatury w normie :slight_smile:

(Michalheo) #4

U mnie na boxie poleciał na 3,2GHz, wyżej było już nieciekawie z temperaturami.

(Tadi1992) #5

IBOX 350W

(Ciuci) #6

Ja bym na tym zasilaczu nic nie podkręcał!

(Tadi1992) #7

A czemu??? wiem ze jest trochę słaby... powinien byc miminum 400W... To jedyna wada mojego komputera;(

(klemensior15) #8

Może i nie za słaby co marnej jakości co przy podkręceniu może spowodować uszkodzenie całego komputera więc raczej radzę zmianę jeśli będziesz chciał podkręcać przynajmniej na Modecoma Mc tylko nie Feel!

(Tadi1992) #9

A przynajmniej troszeczke nie mozna...??? :wink:

(Kabuto1378) #10

to g.... które nazywasz zasilaczem nim nie jest to produkt zasilaczo-podobny może wytrzymać dzień, miesiąc , rok prędzej czy później padnie oby nie zabierając z sobą innych części. Dla bezpieczeństwa i czystego sumienia szykuj się na zakup co najmiej Moecom (nie Feel) 350W.

(matio) #11

Jeśli masz kasę na nowego kompa to próbuj, ryzykancie. Ciekawe czy wolałbyś przeznaczyć 200 zł na zasilacz czy 2000 na kompa...

(ixrw0w) #12

Aż taki tępy jesteś? Podkręć sobie na maxa i nie pytaj się już nikogo. Chcesz sobie normalnie podkręcić to kup nowy zasilacz omg ^^

(Tadi1992) #13

Wy tu jesteście ekspertami nie ja... Zadałem pytanie i otrzymałem odpowiedz wiec jej się będę trzymał...

A jeśli chodzi o wymianę zasilacza to jakie polecacie do takich rzeczy???

Ja się na zasilaczach kompletnie nie znam... Dajcie jakieś linki z allegro albo cos...

(Michalheo) #14

Jaka reszta podzespołów?

(Tadi1992) #15

3 GB RAM

GeForce 9500GT

HDD Western digital 320GB

naped samsung dvd-ram GH22LP20

(Michalheo) #16

Do takiej konfiguracji wystarczy Modecom MC-400(nie Feel) ewentualnie coś mocniejszego i jednocześnie droższego- OCZ 500W

(ixrw0w) #17

To weź sobie jakiś 500/550W z agito.pl to sobie podkręcisz odrazu procesor :slight_smile:

(Tadi1992) #18

Kurcze gdybym wiedział ze tak to jest z tymi zasilaczami to od razu kazał bym wymienić na jakiś lepszy przy kupnie komputera... Ale jak mam komputer na gwarancji to będę mógł wymienić zasilacz??? Od nowości nie miałem z tyłu obudowy żadnych plomb więc chyba można... jak myślicie?

(Tadi1992) #19

Czy taki zasilacz byl by dobry?? http://www.allegro.pl/item499911540_zasilacz_atx_400w_modecom_premium_fvat_wwa.html

(Michalheo) #20

Z tego co wyczytałem, zasilacz typowo midendowy, ale brak potwierdzających tą tezę testów więc nic pewnego. Nie znalazłem też niestety informacji o maksymalnym obciążeniu poszczególnych linii. Jeżeli ktoś miał styczność z tymi zasilaczami, prosił bym o wypowiedzenie się w kwestii ich jakości i trzymania napięć. Na tą chwilę z czystym sumieniem mogę polecić w tej cenie Modecoma MC.

Nie jakiś, tylko dobry...

Zapytaj się tam gdzie składałeś komputer czy wymiana zasilacza wpłynie w jakiś sposób na gwarancję.

Na upartego jeżeli nie masz plomb to możesz sam w sumie wymienić a jeżeli coś by się stało wsadzić stary sprzęt i rżnąć głupa przed sprzedawcą :lol: