Podkręcanie procesora na FOXCONN P35A


(system) #1

Przymierzam sie do o/c procesora E6300. Na egielda.com.pl znalazłem poradnik jak podkręcać. Poniżej przedstawiam screen z zakładki w której należy podkręcać w Foxconn P35A (zapożyczony z egielda.com.pl) i tam są moje obliczenia. Proszę o info czy to co ja tam rozpisałem będzie sie zgadzać przy o/c. Na początku chcę osiągnąć wartość 2.4Ghz.


(Monczkin) #2

Proszę nazwać temat konkretnie. Nie wklejaj tak dużych screenów. Poczytaj regulamin.


(Błażej) #3

Dobrze obliczyłeś, ale po co zatrzymywać się na 2.4

Wejdź do Voltages, ustaw wartość a cpu z 20 i wtedy z fsb jedziesz do góry aż nie będzie wstawać


(system) #4

Heh, Błażej. Na razie się modlę żebym w ogóle coś podkręcić ponad 1,8. Dobra, spróbuję.


(system) #5

Oprócz tego FSB nic nie zmieniać w RAMach? Pracują teraz 800Mhz, 2.2V, 4-4-4-12... ponadto producent gwarantuję pracę z 1066Mhz ;]

Screen z CPU-Z http://img248.imageshack.us/img248/4594 ... 036vg0.png

(tak z ciekawości patrzyłem ile wytrzyma fryzjerek, dałem mu do przetestowania 30 minut Orthosem i temperatury nie szły powyżej 31*C :smiley: - chyba dobrze?)


(Błażej) #6

Czym mierzyłeś?

Takie tempy to ledwo w idle c2d ma


(system) #7

Komp dzisiaj wrócił z serwisu. Okazało się, że pamięci się uszkodziły. Odsyłam ję na gwarancję. Na razie pracuję na module zastępczym Goodram 667Mhz 1 GB. Sprzedawca sie zdziwił że pamięci sie tak łatwo uszkodzili, ale gwarantował mi że mi gwarancję uznają bo pamięć nie ma śladów uszkodzenia. Kazał mi tylko powiedzieć że z tymi pamięciami system nie odpala, jest czarny ekran i pikanie z płyty wskazujące na awarię modułu. Wziął za przegląd kompa 30 zł i 75 zł za pamięci.