Podkręcanie procesora POMOC Q6600

(Sowinhom2) #1

Witam.

Mam prośbę za zarazem problem, potrzebuje gotowego tematu podkręcenia mojego procesora dowiedziałem się już ze jest to możliwe, chodzi mi o dokładne parametry podkręcenia oraz które opcje mam zmienić w BIOS

Płyta główna : Gigabyte EP45-DS3L

Procesor : Intel Core 2 Quad Q6600

Ram : 8GB

Zasilacz : 600W

BIOS:  Award Modular BIOS v6.00PG

Proszę o szybką odpowiedz.

Pozdrawiam.

(Marcin1025) #2

Podaj dokładną markę zasilacza oraz jakie posiadasz chłodzenie na procesorze.

(JNJN) #3

I takich tematów w sieci mnóstwo, tylko poczytać.

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=Gigabyte+EP45-DS3L+oc+q6600

(Sowinhom2) #4

iPOWER, chłodzenie chyba standardowe , gdy robie overclocing jak na filmikach z dokladnymi podzespołami jak moje komputer sie włacza i restartuje i tak z 5 razy a pozniej sa normalne ustawienia

(JNJN) #5

Robisz OC, a nie wiesz podstawowej rzeczy?

Zanim zaczniesz robić OC, poczytaj co potrzeba do OC Q6600.

Minimum ma być cooler Intela wysoki z rdzeniem miedzianym.

Kontroluj temperaturę CPU, oraz częstotliwość pamięci, aby przy OC nie wyszła poza zakres pracy (ram 8GB - zero informacji)

I najpierw czytaj i przygotuj sprzęt do OC, a później rób.

Edit:

Na pewno taki? a nie LC Power 600W?

A kartę grafiki to masz jaką?

(Sowinhom2) #6

Dlatego napisałem na forum bo jestem zielony chłodzenie jest od intela ram ddr2 1066, grafika GTX 560Ti OC 1GB pomożesz ??

(JNJN) #7

Jak jest się zielonym, to nie bierze się za OC, to podstawa.

(Sowinhom2) #8

Pomożesz czy bedziesz się kłócił ?

(sensu) #9

Najpierw zmniejsz sobie mnożnik pamięci, aby Cię nie blokowały. PCI Frequency daj na 100.

Ustaw napięcie na sztywno domyślne. Podnoś FSB małymi krokami np. o 5, testuj stabilność parę minut programem prime95 (w internecie poczytasz co trzeba ustawić). Jeśli jest dobrze to przerywasz test i znowu podnosisz FSB. I tak do momentu jak wyskoczy Ci błąd, wtedy podnosisz napięcie (bardzo niewiele) i testujesz. Podczas testu kontroluj temperaturę procesora, gdzieś do 75 stopni będzie bezpiecznie. Jak osiągniesz zadowalający Cię wynik to włącz prime95 na parę godzin.