Podkręcanie procesora POMOC Q6600

Witam.

Mam prośbę za zarazem problem, potrzebuje gotowego tematu podkręcenia mojego procesora dowiedziałem się już ze jest to możliwe, chodzi mi o dokładne parametry podkręcenia oraz które opcje mam zmienić w BIOS

 

Płyta główna : Gigabyte EP45-DS3L

Procesor : Intel Core 2 Quad Q6600

Ram : 8GB

Zasilacz : 600W

 BIOS:  Award Modular BIOS v6.00PG

 

Proszę o szybką odpowiedz.

Pozdrawiam.

Podaj dokładną markę zasilacza oraz jakie posiadasz chłodzenie na procesorze.

 

I takich tematów w sieci mnóstwo, tylko poczytać.

 

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=Gigabyte+EP45-DS3L+oc+q6600

iPOWER, chłodzenie chyba standardowe , gdy robie overclocing jak na filmikach z dokladnymi podzespołami jak moje komputer sie włacza i restartuje i tak z 5 razy a pozniej sa normalne ustawienia

 

Robisz OC, a nie wiesz podstawowej rzeczy?

 

Zanim zaczniesz robić OC, poczytaj co potrzeba do OC Q6600.

 

Minimum ma być cooler Intela wysoki z rdzeniem miedzianym.

 

Kontroluj temperaturę CPU, oraz częstotliwość pamięci, aby przy OC nie wyszła poza zakres pracy (ram 8GB - zero informacji)

 

I najpierw czytaj i przygotuj sprzęt do OC, a później rób.

 

Edit:

 

 

Na pewno taki? a nie LC Power 600W?

A kartę grafiki to masz jaką?

Dlatego napisałem na forum bo jestem zielony chłodzenie jest od intela ram ddr2 1066, grafika GTX 560Ti OC 1GB pomożesz ??

 

Jak jest się zielonym, to nie bierze się za OC, to podstawa.

 

 

Pomożesz czy bedziesz się kłócił ?

Najpierw zmniejsz sobie mnożnik pamięci, aby Cię nie blokowały. PCI Frequency daj na 100.

Ustaw napięcie na sztywno domyślne. Podnoś FSB małymi krokami np. o 5, testuj stabilność parę minut programem prime95 (w internecie poczytasz co trzeba ustawić). Jeśli jest dobrze to przerywasz test i znowu podnosisz FSB. I tak do momentu jak wyskoczy Ci błąd, wtedy podnosisz napięcie (bardzo niewiele) i testujesz. Podczas testu kontroluj temperaturę procesora, gdzieś do 75 stopni będzie bezpiecznie. Jak osiągniesz zadowalający Cię wynik to włącz prime95 na parę godzin.