PODKRĘCANIE PROCESORA. Zapraszam!

Witam. Kupiłem sobie nowego kompa rok temu i szpan we wsi (no małym miasteczku :P). Jednak czas i postęp techniczny robi swoje. Mojemu komputerowi coraz ciężej dźwigać nowsze gry. Wpadłem więc na pomysł podkręcenia procesora. Mimo licznych wyników w Google, podobieństwo tamtych przypadków do mojego ogranicza się do modelu procesora. Oto mój sprzęt:

PŁYTA: GA-M61P-S3 Gigabyte

PROCESOR: AMD Athlon64 X2 3800+ (2,0 GHz)

RAM: 1GB 800Mhz DDR2 Dual Channel (mam zamiar dokupić jeszcze 2GB)

Chcę ten procesor podkręcić do chociaż 2,3Ghz. Na internecie jest trochę tych skomplikowanych instrukcji, dlatego zwracam się do ekspertów (do większości z Was, którzy może już to robili, lub wiedzą co z czym się je). Proszę o jakąś instrukcję. Nie tylko ja z tego skorzystam ale wielu po mnie, którym zechce się eksperymentów. Serdecznie Pozdrawiam

Mateusz :wink:

To rzeczywiscie niedokładnie szukałes. Przecież OC procka wygląda tak samo dla każdego procesora - róże są tylko możliwości poszczególnych modeli itd. Podkręcasz szyne FSB, podnosisz możnik ( wszystko stopniowo ). Po każdym uruchomieniu się komputera poddajesz go obciążeniu aby sprawdzić, czy się nie wysypie i kręcisz analogicznie tak samo, co kilka MHz w górę. Nie bez znaczenia jest również chłodzenie, jakie posiadasz. Warto dobrze przewietrzyć bude ( wentylatory wciągające i wyciągające ).

Gdzie to zrobić, to podkręcenie? W samym biosie? Mam cos tam na 200mhz ustawione patrzylem :lol:

Mateusz25 , zobacz jaki masz mnożnik ustawiony. Jak możesz podwyższyc to zrób to, a następnie kręć samego procka :wink:

To ja zrobie Screena tego co tam mam i powiecie mi co i o ile podkrecic ok? To ide robić ss

Powiedz jeszcze jaki masz zasilacz. :slight_smile:

Zasilacz 400W bodajże, narazie chodzi bez zarzutu.

Screen:

mlphot0037.jpg

To, że pisze na nim 400W nie oznacza, że tyle ma oraz, że dobrze trzyma napięcia. Jaka jest jego marka i model?

Przy słabej klasie zasilacza należy sobie odpuścić podkręcanie.

no i z tym gdzie masz 200 jedź do góry co 10-20

jak nie wstanie to daj wyższe napięcie

jaka marka tego zasilacza ??

Nie wiem jaka marka, musiałbym rozkręcać kompa i sprawdzić w środku. A gdzie zwiększam napięcie? I jak nie wstanie to jak mam to z powrotem zmniejszyć? Przecież się komp nie włączy.

Jak nie wstanie, wtedy resetujesz CMOS zworką na płycie głównej (ewentualnie wyciągasz bateryjkę na płycie).

A co modelu, to rozkręć i sprawdź dla własnego dobra.

OK tak zrobię. A jeżeli tam mam ustawione 200 MHz i dam np. do 250 to o ile mi się taktowanie zwiększy?

Napięcia regulujesz w:

Frequency/voltage control

lub MB Intelligent Tweaker (w nowszych płytach gigabyte-a).

Podkręcaj małymi krokami.

Co do częstotliwości: mnożnik jest x10, szyna 200, czyli 200x10=2000=2GHz, resztę sobie już policzysz.

Czyli na ile najpierw ustawić oba? Za drugim i za trzecim? Czy to jakoś tak wedle woli? Aha i czy ta moja plyta jest dobra do takiego podkrecania?

W dniu 03.07.2008 , o godzinie 19:39 został dopisany post przez Mateusz25

Yhm, ok zaraz podam marke zasialcza

W dniu 03.07.2008 , o godzinie 19:44 został dopisany post przez Mateusz25

Firma Mustang KY 400W. Koń Mustang jest wytrzymały, to samo samochód ;D

Co innego można powiedzieć o zasilaczu: http://community.tomshardware.pl/commen … nID=234148 :o

I druga lista: http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html

Można coś spalić :onfire:

No to jest fajnie…Szybko wymień zasilacz jeśli chcesz kręcić proca… :slight_smile: Np ten: http://www.apollo.pl/store/show_detail/17289

Nie bede go podkrecal jak moj kolega na 3,4 ;D Tylko na 2,4 ;D

W dniu 03.07.2008 , o godzinie 19:54 został dopisany post przez Mateusz25

Mam w 2 kompie jeszcze 400W zaraz pojde spr jaki model

W dniu 03.07.2008 , o godzinie 19:56 został dopisany post przez Mateusz25

Mam jeszcze SuperCase DR-8400BTX

Mateusz25 , kolejny No-Name xD

Wymień sobie na Modecome MC Nie FEEL :slight_smile:

A nie podkręci na tym moim nawet o te pare MHz ?

Jak podkręcisz z 2.0 na 2.4 to i tak nie poczujesz żadnej różnicy, minimalna wartość to 0.5 Ghz. :slight_smile: