Podkręcanie procesora

Witam :!:

Złożyłem sobie komputer do zabawy i chciałbym na początek podkręcić w nim procesor. Mój punkt wyjści to granica 1GHz. Mam procesor Intel Celeron, na płycie głównej MSI MS-6178. Niestety w BIOSie nie mogę podkręcać go na szynie FSB za bardzo gdyż mam tylko trzy ustawienia 66/100MHz; 100/100MHz i 133/100MHz. Jak chcę go ustawić na szynie 100MHz, to niestety odmawia posłuszństwa, bo ma za małe napięcie, a w BIOSie nie mam możliwości zwiększenia napięcia. Program CPUFSB też mi nie pomaga. Moje PLL jest obsługiwane przez ten program, lecz działa tylko na dokładnym strojeniu, a ta opcja jest niedostępna jak wybieram swoje PLL (pewnie błąd programy).

Proszę pomóżcie mi go podkręcić, nie będzie mi go szkoda jak się spali, z góry dziękuję :!:

jak widać twój sprzęt nie nadaje się do OC - zapomnij o nim.

A znacie może jakieś programy do OC, typu CPUFSB, czy softFSB :?:

OC przeprowadza się z poziomu BIOSa a nie systemu

Można i z windowsa, ale czasem programy mają problemy

SetFSB

MemSet

A gdyby tak w ten sposób spróbwać zmienić napięcie dałoby to coś:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=36045 :?:

Tylko nie wiem, czy to jest do mojego procka. Na moim jest napisane 700/128/66/1.7 (taktowanie/L2 cache/szyna/napięcie rdzenia). Aida pokazuje, że jest to Celeron II, Coppermine.

myślę, że

to i tak dużo jak na ten procesor. Ja mam podobny i widać ile wyciągnąłem-tylko że płyta główna jest najlepsza w swojej klasie:P