Podkręcanie procesora

Witam wszystkich, mój sprzęt jest troszeczkę przestarzały chciałbym go podkręcić, żeby móc sobie od czasu do czasu w coś świeższego pograć niż NFS carbon :P. Poniżej zamieszczam specyfikację mojego PC-eta.

płyta główna: MSI F31M3-F

procesor: Intel Core 2duo e7300 2.66

wentylator: Chieftec 450W

pamięć: Geil 2gb 800

W temacie podkręcania jestem zielony, czytałem kilka art. jednak po zastosowaniu się do jednego z nich musiałem wyciągnąć baterie, żeby zrestartować bios-a, ponieważ mój sprzęt się nie uruchamiał ;/. Proszę o wszelaką pomoc :slight_smile:

Z góry dziękuje.

Widocznie czytałeś za mało :smiley: . Poczytaj więcej o podkręcaniu procków pod s775, z pewnością znajdziesz też przykłady podkręcania na płytach MSI. Widocznie podkręciłeś za dużo i tak skończyła się Twoja zabawa. A uważaj, bo przy nieumiejętnym OC może się skończyć o wiele gorzej :wink: . Miałem gdzieś na kompie poradnik podkręcania procków Core2Duo z przykładami na różnych płytach głównych, jeśli znajdę, to Ci podeślę.

Byłoby miło :).

ps. Pewnie przesadziłem :slight_smile:

Podaj mi swojego maila na PW, to prześlę Ci ten poradnik.

A jaką masz kartę graficzną, bo może to wcale nie wina procka :stuck_out_tongue:

gigabyte 9600GT 512MB podkręcam ją trochę. Strasznie mi rwie podczas grania w f1 2011 ;/