Podkręcanie Procesora

Witam posiadam procesor intel pentium d cpu 2.8 Ghz 2 rdzenie podkręciłem go na 3.02 Ghz i chciałbym podkręcic go do 3.1 Ghz ale niewiem czy moj zasilacz wytrzyma i czy komputer sie nie uszkodzi zasilacz to Tracer 520 W . Po podkreceniu temperatura procka w spoczynku wynosi 45 stopni. Dodam jeszcze że niemam w biosie możliwości zmieniania napięcia procesora czyli po podkręcaniu napięcie automatycznie się podnosi ?? Prosze o pomoc

  1. Ten wyrób “zasilaczopodobny” to tykająca bomba. Kwalifikuje się do wymiany.

  2. Jeżeli nie masz w BIOS’ ie możliwości podniesienia napięcia to go nie podniesiesz.

  3. Jaka jest temperatura pod obciążeniem? Czym testowałeś stabilność?

stabilnosc komputera jest okey nie wiesza się ani nic temperatura z włączoną grą 57 stopni

Dodane 01.01.2013 (Wt) 19:12

i jeszcze takie pytanie z innej beczkie pci latency timer ustawic na 96 czy 128 ?

zobaczym jak to długo Tobie podziała z tym zasilaczem

jak narazie dziala ponad rok

Dodane 01.01.2013 (Wt) 19:31

jest gwaranjca to co sie bede produkowal

już widzę jak przyjmą spalony zasilacz

Gwarancja na co?

A czy z gwarancji dostaniesz nowego kompa?

wymiane podzespolow tak na wszystko mam :slight_smile: płyta główna karta graf zasilacz pamiec ram dysk procek na cały komputer

Dodane 01.01.2013 (Wt) 19:41

wiem ze ten zasilacz jest zły ale nie pytalem czy mam wymienic zasilacz tylko czy dam rade podkrecic do 3.1 czy zasilacz strzeli

Co wy tak z tym zasilaczem! Przecież niewielkie przetaktowanie procesora to bardzo wielki wzrost mocy (5-15W). Inna sprawa, to czy ten procesor pójdzie na 3.1 GHz (bez możliwości zwiększenia napięcia). Faktem jest, że przy podkręcaniu procesora dobry, stabilny zasilacz to podstawa, ale tu mamy do czynienia z przetaktowaniem o 10%.

Czyli na 3.1 nie kręcić ?

Dodane 01.01.2013 (Wt) 20:15

a to niema tak że gdy zwiększam taktowanie napięcie automatycznie sie podnosi jak nie ma opcji samodzielnego zmieniania napiecia ?

Ale czy jak ktoś podkręca procesor to nie traci gwarancji?

Ten zasilacz to raczej strach trzymać nawet na stockowych ustawieniach. Teraz działa, ale za chwilę może być problem.

Jeśli padnie zasilacz - to wymienią, ale w momencie gdy “zabierze” coś jeszcze - najczęściej nie jest wymieniany.

Tak dobrze to nie ma.

A jak Ci to udowodnią?

Czyli dalej nie kręcic np na 3.1 ? bo dalej nie uzyskałem odpowiedzi

Dodane 02.01.2013 (Śr) 14:47

i czy do procesora intel pentium d cpu bardziej wydajny bd windows 7 / 8 cZy xp ?

Do samego procesora pasuje zarówno Windows XP jak i Windows 7 czy Windows 8 :wink: Podaj resztę zestawu.

4 gb ram ddr 3 1333 MHZ i karta graf nvidia gt 520

Cześć

Jeżeli procesor wspiera 64 bitowe instrukcje to do wyboru Windows 7 bądź Windows 8 oba w wersji 64 bitowej (w zależności który bardziej preferujesz etc.).

Tak wspiera 64 bit

Cześć

Więc w zależności od tego który system bardziej preferujesz - Windows 7 bądź Windows 8 zainstaluj albo jeden albo drugi.

Windows XP to już przestarzały system którego nie warto instalować na w miarę nowych komputerach.

ey w takim razie będe brał windowsa 7 64 a wersja ultimate może być ?

Cześć

Nie za droga? Do użytku domowego w zupełności wystarczy Home Premium ewentualnie Professional, jeżeli potrzebujesz paru funkcji więcej.