Podkręcanie Procesora

(krejzol123) #1

Witam posiadam procesor intel pentium d cpu 2.8 Ghz 2 rdzenie podkręciłem go na 3.02 Ghz i chciałbym podkręcic go do 3.1 Ghz ale niewiem czy moj zasilacz wytrzyma i czy komputer sie nie uszkodzi zasilacz to Tracer 520 W . Po podkreceniu temperatura procka w spoczynku wynosi 45 stopni. Dodam jeszcze że niemam w biosie możliwości zmieniania napięcia procesora czyli po podkręcaniu napięcie automatycznie się podnosi ?? Prosze o pomoc

(Jas162) #2
  1. Ten wyrób "zasilaczopodobny" to tykająca bomba. Kwalifikuje się do wymiany.

2. Jeżeli nie masz w BIOS' ie możliwości podniesienia napięcia to go nie podniesiesz.

3. Jaka jest temperatura pod obciążeniem? Czym testowałeś stabilność?

(krejzol123) #3

stabilnosc komputera jest okey nie wiesza się ani nic temperatura z włączoną grą 57 stopni

-- Dodane 01.01.2013 (Wt) 19:12 --

i jeszcze takie pytanie z innej beczkie pci latency timer ustawic na 96 czy 128 ?

(Marcin1025) #4

zobaczym jak to długo Tobie podziała z tym zasilaczem

(krejzol123) #5

jak narazie dziala ponad rok

-- Dodane 01.01.2013 (Wt) 19:31 --

jest gwaranjca to co sie bede produkowal

(Marcin1025) #6

już widzę jak przyjmą spalony zasilacz

(falcon89) #7

Gwarancja na co?

A czy z gwarancji dostaniesz nowego kompa?

(krejzol123) #8

wymiane podzespolow tak na wszystko mam :slight_smile: płyta główna karta graf zasilacz pamiec ram dysk procek na cały komputer

-- Dodane 01.01.2013 (Wt) 19:41 --

wiem ze ten zasilacz jest zły ale nie pytalem czy mam wymienic zasilacz tylko czy dam rade podkrecic do 3.1 czy zasilacz strzeli

(Pablo_Wawa) #9

Co wy tak z tym zasilaczem! Przecież niewielkie przetaktowanie procesora to bardzo wielki wzrost mocy (5-15W). Inna sprawa, to czy ten procesor pójdzie na 3.1 GHz (bez możliwości zwiększenia napięcia). Faktem jest, że przy podkręcaniu procesora dobry, stabilny zasilacz to podstawa, ale tu mamy do czynienia z przetaktowaniem o 10%.

(krejzol123) #10

Czyli na 3.1 nie kręcić ?

-- Dodane 01.01.2013 (Wt) 20:15 --

a to niema tak że gdy zwiększam taktowanie napięcie automatycznie sie podnosi jak nie ma opcji samodzielnego zmieniania napiecia ?

(Tojuzkoniecc) #11

Ale czy jak ktoś podkręca procesor to nie traci gwarancji?

(McDracullo) #12

Ten zasilacz to raczej strach trzymać nawet na stockowych ustawieniach. Teraz działa, ale za chwilę może być problem.

Jeśli padnie zasilacz - to wymienią, ale w momencie gdy "zabierze" coś jeszcze - najczęściej nie jest wymieniany.

Tak dobrze to nie ma.

A jak Ci to udowodnią?

(krejzol123) #13

Czyli dalej nie kręcic np na 3.1 ? bo dalej nie uzyskałem odpowiedzi

-- Dodane 02.01.2013 (Śr) 14:47 --

i czy do procesora intel pentium d cpu bardziej wydajny bd windows 7 / 8 cZy xp ?

(rgabrysiak) #14

Do samego procesora pasuje zarówno Windows XP jak i Windows 7 czy Windows 8 :wink: Podaj resztę zestawu.

(krejzol123) #15

4 gb ram ddr 3 1333 MHZ i karta graf nvidia gt 520

(rgabrysiak) #16

Cześć

Jeżeli procesor wspiera 64 bitowe instrukcje to do wyboru Windows 7 bądź Windows 8 oba w wersji 64 bitowej (w zależności który bardziej preferujesz etc.).

(krejzol123) #17

Tak wspiera 64 bit

(rgabrysiak) #18

Cześć

Więc w zależności od tego który system bardziej preferujesz - Windows 7 bądź Windows 8 zainstaluj albo jeden albo drugi.

Windows XP to już przestarzały system którego nie warto instalować na w miarę nowych komputerach.

(krejzol123) #19

ey w takim razie będe brał windowsa 7 64 a wersja ultimate może być ?

(rgabrysiak) #20

Cześć

Nie za droga? Do użytku domowego w zupełności wystarczy Home Premium ewentualnie Professional, jeżeli potrzebujesz paru funkcji więcej.