Podkręcanie procesora

Cześć, mam pewne pytanie - jak podkręcić procesor i czy jest to w ogóle możliwe na moim sprzęcie - DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)? Słyszałem o różnych programach, jednak ludzie pisali, że gdy za mocno się podkręci to może się nawet komputer nie uruchomić i trzeba będzie robić formata. Zostaje tylko jedna opcja - grzebanie w BIOSie i tutaj mam pytanie - do ilu MHz mogę go podkręcić?

 

Najpierw podaj model płyty głównej oraz markę i moc zasilacza 

podkręcenie tego proca i tak nie da zauważalnego efektu szkoda zachodu

 

O płycie głównej nic nie wiem, w Evereście jest napisane “Nieznane”, jednak po dłuższym poszukiwaniu znalazłem coś takiego:  Gigabyte Technology Co., Ltd. 945GM-S2 a moc zasilacza to 350W.

Dawaj w biosa taktowanie pamięci zaniż i zwiększ fsb aby było 3.2ghz.

 

A możesz wytłumaczyć to jakoś? Nie wiem co to jest fsb, wytłumacz mi co i jak.

wejdź do biosa porozglądaj się lecz nic nie rób na razie (zapoznaj się z nim XD) i wejdź w to http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow na tego podstawie podkręcałem swój :slight_smile:

jak nie wiesz co robisz to lepiej nie ruszaj łatwo można też coś zepsuć

Nie ma sensu tego podkręcać.

Wiem, że ten procesor to za przeproszeniem g!wno do wywalenia na złom i można taki dostać taniej niż pastę termoprzewodzącą, nawet Lion czy Snickers jest od tego droższy. Chcę się z tym pobawić, zapoznać, a może gra lepiej o te 10 FPS będzie chodzić. :slight_smile:

to poczytaj na internecie o podkręcaniu są poradniki

ważna jest szyna FSB jak podnosisz jej taktowanie to podkręcasz procesor i ramy

podkręcanie lub obniżenie taktowania procesora i pamięci ram można uzyska zmieniając również ich mnożniki

a wiec podnosisz taktowanie FSB i zmniejszasz mnożnik na pamięciach ram żeby obniżyć ich taktowanie, procesor się podkręca, gdy komputer ma problem ze wstaniem lub działaniem podnosisz napięcie na procesorze i tyle w skrócie cała filozofia

w miarę podkręcania będzie rosła temperatura proca

do każdego modelu procesora można znaleźć na internecie jakie jest jego maksymalne bezpieczne napięcie i temperatura w stresie