Podkręcanie procesora


(Arasr3) #1

Cześć, mam pewne pytanie - jak podkręcić procesor i czy jest to w ogóle możliwe na moim sprzęcie - DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)? Słyszałem o różnych programach, jednak ludzie pisali, że gdy za mocno się podkręci to może się nawet komputer nie uruchomić i trzeba będzie robić formata. Zostaje tylko jedna opcja - grzebanie w BIOSie i tutaj mam pytanie - do ilu MHz mogę go podkręcić?

 


(Marcin1025) #2

Najpierw podaj model płyty głównej oraz markę i moc zasilacza 


(bart86) #3

podkręcenie tego proca i tak nie da zauważalnego efektu szkoda zachodu


(Arasr3) #4

 

O płycie głównej nic nie wiem, w Evereście jest napisane “Nieznane”, jednak po dłuższym poszukiwaniu znalazłem coś takiego:  Gigabyte Technology Co., Ltd. 945GM-S2 a moc zasilacza to 350W.


(Fan Xp) #5

Dawaj w biosa taktowanie pamięci zaniż i zwiększ fsb aby było 3.2ghz.


(Arasr3) #6

 

A możesz wytłumaczyć to jakoś? Nie wiem co to jest fsb, wytłumacz mi co i jak.


(Fan Xp) #7

wejdź do biosa porozglądaj się lecz nic nie rób na razie (zapoznaj się z nim XD) i wejdź w to http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow na tego podstawie podkręcałem swój :slight_smile:


(bart86) #8

jak nie wiesz co robisz to lepiej nie ruszaj łatwo można też coś zepsuć


(CrisPL) #9

Nie ma sensu tego podkręcać.


(Arasr3) #10

Wiem, że ten procesor to za przeproszeniem g!wno do wywalenia na złom i można taki dostać taniej niż pastę termoprzewodzącą, nawet Lion czy Snickers jest od tego droższy. Chcę się z tym pobawić, zapoznać, a może gra lepiej o te 10 FPS będzie chodzić. :slight_smile:


(bart86) #11

to poczytaj na internecie o podkręcaniu są poradniki

ważna jest szyna FSB jak podnosisz jej taktowanie to podkręcasz procesor i ramy

podkręcanie lub obniżenie taktowania procesora i pamięci ram można uzyska zmieniając również ich mnożniki

a wiec podnosisz taktowanie FSB i zmniejszasz mnożnik na pamięciach ram żeby obniżyć ich taktowanie, procesor się podkręca, gdy komputer ma problem ze wstaniem lub działaniem podnosisz napięcie na procesorze i tyle w skrócie cała filozofia

w miarę podkręcania będzie rosła temperatura proca

do każdego modelu procesora można znaleźć na internecie jakie jest jego maksymalne bezpieczne napięcie i temperatura w stresie