Podkrecanie Procesora

Witam wszystich mam procesor Pentium III 800 mHz . Chciałemłem go podkrecic i tu zaczynaja sie schodki. Ile bezpiecznie mozna podkrecic procesor i jak to sie robi gdyz mam troszke starszego biosa. Moja płyta głowna to Asus CUV4X VIA694. Bardzo prosze o pomoc z gory wielkie dzieki:]

Powiem tak:

po pierwsze powinieneś uczyć szukajki bo ona nie gryzie i tam znalazłbyś jak sie podkręca procki.

Ale powiem tak wejdź do biosa i tam można mu zmienić częstotliwość taktowania na większą i to przyspieszy twojego procka. Ale uważaj o ile podkręcasz bo jak mu dasz za dużą częstotliwość to gleba i licz sie z kumpnem nowego kompa.

podkręcaj powoli, stopniowo ale bez przesady.

najlepiej byłoby gdybyś też wynienił chłodzenie na procku bo ono też jest potrzebne do wydajnej pracy.

A co do tego o ile można podkręcić to mi sie wydaje że do 1000MHz możnaby spróbować ale nie gwarantuje że sie nie spali.

Jeśli chcesz zaryzykować to rób to na włąsną ręke.

Hmm a to taktowanie gdzie znajde w biosie? i jeszcze jedno jak sie procek pali duzy chuk jest lub cos w tym stylu? czy komp sie wylacza i smierdzi instalacja?

tak

procesor to z dynamitu nie jest :wink: Jak się zacznie ‘palić’ to już jest za puźno by coś robić. Kontroluj temp. CPU.

przeczytaj najsamwpierw przeklejony temat, potem w razie watpliwosci zadaj jakies konkretniejsze pytanie, bo pisanie “jak podkrecić” to nie ma sensu! zwłaszcza, ze każdy kto zaczyna z o/c chce by mu wszystko wystukac na kalwiaturze “step by step”.

a co do spalenia procka to mozna to wykonac w anstepujacy sposob:

  • niemonitorowane temp. w skutek czego procek sie przegrzewa, dochodzi do max. temp., uzytwkownik sobir hula w gierke, komp gaśnie i po ptokach

  • wariant dwa slaba zasiłka, zaczyna tracić na satbilności, użytwkonik sobie hula na kompie, zasiłka pada, i gaśnie komp, i po ptokach, chodz żadkow tym wypadku siada procek, czesciej płyta i dysk :slight_smile:

-wariant trzy usterki wynikle z nieznajomosci swojego wlasnego kompa, nieumiejetne przeróbki na własna ręke.

-złe lub nieprawidlowe ustawenia procka w biosie, zawysokie napiecie itp.

to przykladowe wariany odesłania swojego procka do krainy ciemności :twisted:

A ja mam takie pytanko , jezeli podkrece swojego procka (nie wazne jaki on jest) i bedzie sie ciol komp i bedzie wysoka temepratura to co mam zrobic ? ustawic taktowanie na domyslne czy jak ? bo caly czas sie nad tym zastanawiam :wink:

Gdy ja podkręcałem swojego procka(Athlon 2500+) i ustawiłem mu częstotliwość z 166 na 200 to komp mi sie nie włączył. Postanowiłem zmienić mu spowrotem na 166 ale mi sie bios zawieszał. Więc nie pozostało mi nic innego jak wyjąć baterie na płycie głównej i zresetować biosa i ustawiłęm mu już nie na 200 tylko na 180 i chodzi szybciej. ale podkręce go bardziej jak kupie lepszy wiatrak bo przy standardowym to jest zbyt ciepło w kompie.