Podkręcanie procka na innym komputerze

Witam

Kolega dał mi do podrasowania swój komputer na czas jego wyjazdu. Prosił, żeby zrobić mu OC. Niestety ma nie za ciekawą płytę Asusa, która ma blokadę na OC. I tu wchodzi moje pytanie: czy jak przerzucę procka na mój komputer, to czy procek po OC na moim komputerze zachowa zmienioną prędkość? Od razu mówię, że chcę podciągnąć samego procka, bez szyn itd. Aha. I procek to Intel Core2 Duo - tak pisze na procku, na komputerze, że jest to Intel Core2 CPU 4400

lepiej się nie zabieraj za nic bo coś zepsujesz

Nie bo procesor podkręcasz poprzez zmianę ustawień na płycie głównej.A może tak byś napisał dokładną konfigurację komputera to coś się może wymyśli.

Ustawienia taktowania procesora zapisane są w pamieci cmos. Wiec podkrecenie procka nic nie da na twoim komputerze. Spróbuj zainstalować najnowszy bios.

np. stąd: http://www.bios-drivers.com/

Ztego co ja wiem to podkręcenie “zapisuje się” na płycie głównej to ona daje napięcie itd. U siebie go podrasujesz włożysz do kolegi i znowu będzie normalny :stuck_out_tongue:

OK. Dzięki

maxforce , podkręcałem procki 14 razy, więc proszę bez takich…

rafisoltys , napisałem, że niektóre płyty, tj. w tym przypadku mają blokadę na podkręcanie. Instalowanie sterowników nic nie da, bo blokada jest wbudowana w płytę, a nie ustawiona :stuck_out_tongue:

Raczej na niektórych płytach nie ma możliwości o/c, a nie że mają blokadę o/c :stuck_out_tongue:

Blokadę w BIOSie*