Podkręcanie procka na innym komputerze

(Vicuss) #1

Witam

Kolega dał mi do podrasowania swój komputer na czas jego wyjazdu. Prosił, żeby zrobić mu OC. Niestety ma nie za ciekawą płytę Asusa, która ma blokadę na OC. I tu wchodzi moje pytanie: czy jak przerzucę procka na mój komputer, to czy procek po OC na moim komputerze zachowa zmienioną prędkość? Od razu mówię, że chcę podciągnąć samego procka, bez szyn itd. Aha. I procek to Intel Core2 Duo - tak pisze na procku, na komputerze, że jest to Intel Core2 CPU 4400

(Krzysztofdecowski) #2

lepiej się nie zabieraj za nic bo coś zepsujesz

(Jacek Bydgoszcz) #3

Nie bo procesor podkręcasz poprzez zmianę ustawień na płycie głównej.A może tak byś napisał dokładną konfigurację komputera to coś się może wymyśli.

(Www Rafis) #4

Ustawienia taktowania procesora zapisane są w pamieci cmos. Wiec podkrecenie procka nic nie da na twoim komputerze. Spróbuj zainstalować najnowszy bios.

np. stąd: http://www.bios-drivers.com/

(system) #5

Ztego co ja wiem to podkręcenie "zapisuje się" na płycie głównej to ona daje napięcie itd. U siebie go podrasujesz włożysz do kolegi i znowu będzie normalny :stuck_out_tongue:

(Vicuss) #6

OK. Dzięki

maxforce , podkręcałem procki 14 razy, więc proszę bez takich...

rafisoltys , napisałem, że niektóre płyty, tj. w tym przypadku mają blokadę na podkręcanie. Instalowanie sterowników nic nie da, bo blokada jest wbudowana w płytę, a nie ustawiona :stuck_out_tongue:

(Emilmlo) #7

Raczej na niektórych płytach nie ma możliwości o/c, a nie że mają blokadę o/c :stuck_out_tongue:

(Vicuss) #8

Blokadę w BIOSie*