Podkręcanie procka w biosie Award


(Marcinkozikowski15) #1

Witam!

Ostatnio postanowiłem podkręcić mojego procka> http://zapodaj.net/57213cefcce9.jpg.html ale nie wiem co przestawić aby odblokować mnożnik (chyba że wchodzę w nieodpowiednie opcje) >http://zapodaj.net/9cf5bb5f62e1.jpg.html http://zapodaj.net/d6de6e056968.jpg.html proszę o jakąś instrukcję dotyczącą tego typu procesora i biosu :slight_smile:


(Toffik325) #2

Athlon 64 3000 i odblokowany mnożnik?! :sciana:

To już jest leciwy procesor (w swoim wieku był to jeden z najlepszych procesorów na rynku :wink: ), podkręcanie go co najmniej nie ma sensu. Wykręcisz z niego praktycznie nic, nie uzyskasz zauważalnej wydajności, za to z temperaturą nie będzie dobrze jak i z żywotnością.


(Marcinkozikowski15) #3

czyli nic już z niego nie wyciągnę ...no a myślałem że jeszcze go trochę podrasuję i będzie cacy ;] bo kupuję właśnie kartę graf. (Palit nVidia geforce 8600gt 256 ram za symboliczne "40zł") i chciałem podkręcić trochę procka tak aby gry typu ASSANSID CREED jeszcze pociągneły :oops:


(Toffik325) #4

Spróbuj odpalić Assasin's Creed na standardowym taktowaniu, jak nie pójdzie na standardzie, to na OC też nie pójdzie. A z OC zyskasz najwyżej 2 klatki :wink:

IMHO nie warte zachodu. :smiley:

Pozdrawiam!