Podkrecanie procka

siemka chcialbym progkrecic procka AMD Duron 751Mhz moglby mi ktos wytlumaczy co i jak mam zrobic pozdro

na jakiej płycie głównej ?

a jak sprawdzic wiem ze ESC ale dalej nie wiem:(

Za pomoca programu Everest sprawdzisz płytę główną

Nazwa płyty głównej ECS K7VZA

podkręcasz procek poprzez zwiększenie częstotliwości FSB w BIOS-ie podkręcaj powoli byś potem nie żałował(testuj stabilność)

m89 a moze bardziej bys to objasnil gdzie ta opcja jest i wogole co pozniej zrobic jak zabardzo podkrece i jak ta stabilnosc mam testowac

Najważniejsze jest zapoznanie się z BIOS-em własnego komputera-bez tego nie warto nawet zaczynać! ! ! Jeśli nieznasz się na BIOS-ie to nawet niezapytuj o takie rzeczy, poprostu wiedza prowadzi do doskonałości-czyli do szybszego procesora! ! !

to jak mam sie zapoznac co? wiesz zeby sie cos umiec to trzeba sprobowac nie probuje tego na nowym kompie tylko na starym chyba dalo sie to zauwazyc po podzespolach ktore posiadam

wiesz analizujac twoje wypowiedzi wnioskuje ze niemasz zielonego pojecia o OC wiec radzilbym dla bezpieczenstwa niebawic sie w rzeczy ktore ciebie przerastaja :slight_smile: ale to tylko moje zdanie :lol:

wiecie naprawde macie problem napisac co i jak mam zrobic to chyba normalne ze bede od razu nie podkreca do ilu sie da

ale tutaj nikt nienapisze poradnika OC bo niechce brac odpowiedzialnosc za powstale szkody najlepiej jak w google poszukasz jakiegos forum na ktorym ludzie tylko i wylacznie rozmawiaja o OC

np. pcarena.pl

kręcisz tego durona poprzez zmiane czestotliwości fsb :slight_smile:

w biosie szukasz opcji ustawienia procka, zmieniasz na manual lub user defnice i zmieniasz

np. umnie

12x100

12 mnożnik

100 fsb

zmieniasz fsb na poczatku co 5, i sprawdzasz czy komp startuje i chodzi prawidlowo, czy nie przegrzewa sie, wszytko ok, dajesz kolejne 2-3mhz na fsb :wink: z czasem moze mu braknąc prądu, szukasz wustawienia taktowanie cpu voltage lub cpu vcore i podnosisz odrobinke 0.15-0.20V i bawisz sie dalej :wink:

pozdro

tak ale przy okazji podkręcasz też pamięć i niestabilność może też wynikać ze słabej pamięci RAM a jak testujesz na starym kompie to po mojemu możesz kręcić spokojnie hehe(jak się spali to nie do mnie). a robisz to tak mniej więcej jak :: MARIO :: opisał ale szukasz ustawień procka i tam masz mnożnik go raczej nie przestawisz bo zazwyczaj jest zablokowany ale spróbuj najpierw mnożnikiem o 1 albo 2 podnieść jak jest odblokowany to w windzie powinno pokazać nową częstotliwość(większą :smiley: ) a jak chcesz na stabilność to PRIME 95 (czy jakoś tak się nazywa ten program).

a mam takie pytanko , ja mam plyte glowna Gigabyte GA-7VT600(-L) , wiec jak ja mam podkrecic :> ja raczej nie bede tego robil , ale z ciekawosci chcialbym wiedziec gdzie sie to u mnie robi

Pozdro

Axel_14 jaki procek ? :smiley:

amd athlon XP, 1833 MHz (11 x 167) 2500+ , wystarczylo by jakbym napisal amd athlon 2500+ ale moze tamte dane sie przydadza :stuck_out_tongue: