Podkręcanie procka


(Kamilwnek) #1

Siemano chciałbym podkręcić swój procesor ale nie wiem jak.

A więc mój sprzęt:

procek amd athlon x2 4800 2,5GHz

Płyta główna asus m3a

Pamięć ram 2gb

Słyszałem że to się powinno robić w Biosie ale nie wiem jak.Jakby mi ktoś mógł powiedzieć jak to zrobić krok po kroku to byłbym bardzo wdzięczny.Pozdrawiam.


(Qba Lukaszczyk) #2

Jeśli znasz angielski, to po prostu odpal menu w BIOS i czytaj, i czytaj, i podkręcaj.

Nie napisałeś jaki masz zasilacz, a to bardzo ważne.


(sla17) #3

KLIK

Na tym się wzorowałem i udało mi się podbić do 4GHz - gdybym się przyłożył może by było więcej, ale chciałem zobaczyć jak to się robi, a nie być rekordy - potem wróciłem do fabrycznych.

Mam Athlona II X3 460 3,4GHz.


(Kamilwnek) #4

mam zasilacz feel III 350W to jest według mnie syf.Ale opłaca się na tym zasilaczu podkręcać czy nie ?


(sla17) #5

Feel III ujdzie w tłumie, ale wymarzony zasilacz to to nie jest. Osobiście bym nie ryzykował i kupił chociażby Aerocool VP-450 (najtańszy z nowych, który się nadaje do użytku - znaczy są jeszcze jakieś NeoTECi za 100zł, ale osobiście bym nie kupił) :wink:

Chyba że chciałbyś kiedyś kupić mocniejszy sprzęt i żeby sobie podwójnego wydatku nie robić, można wybrać coś mocniejszego. Albo podarujesz sobie OC, albo zaryzykujesz - twoja ostateczna decyja.


(Qba Lukaszczyk) #6

Feel w ogóle nie ujdzie...

Możesz podkręcać, ale jeśli komputer Ci się spali to masz problem...


(sla17) #7

A tam nie ujdzie, jakiś dobry zasilacz to nie jest ale słabsze konfiguracje jako tako może ciągnąć. Jedynka i dwójka to porażka, trójka nie jest żadnym Fortonem, Corsairem, Taganem czy czymś innym porządnym - ale też nie jest jakimś Megawatem, Tracerem, Colorsitem i innym szrotem trzymającym poziom dwieście metrów pod. Ot coś takiego pomiędzy. Aczkolwiek do OC ani mocniejszych podzespołów się nie nadaje :wink:


(system) #8

Przed przystąpieniem do podkręcania powinieneś zapewnić swojemu sprzętowi odpowiednie chłodzenie+zasilacz

http://www.turboclocks.yoyo.pl/index.ph ... dware&id=7

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradn ... procesorow


(Kamilwnek) #9

to powiecie mi jak to podkrecic ? na płycie Asus?


(sla17) #10

Dostałeś trzy linki z poradnikami, dostałeś wskazówki bez czego nie masz się brać do OC - czyli trzeba mieć porządny zasilacz i chłodzenie (aczkolwiek z tym drugim trzeba kręcić, gdy się chce wyższe wartości, większą ciszę i chłód - na BOX-ie też można co nie co wykręcić, ale bez szaleństw. Poradników jest pełno, polecam się najpierw oczytać z kilkoma, zobaczyć jak to u ciebie wygląda i powoli kręcić i testować - nic na siłę.


(system) #11

tutaj jeszcze poczytaj

http://pcblog.pl/podkrecanie-procesora-co-to-daje/

napisz jaki masz bios?


(Kamilwnek) #12

czyli tak procek mój amd 4800 2,5ghz podkręciłem do 3,00 jak myślicie można jeszcze go podkręcać temperatura bardzo mało wzrosła