Podkręcanie procka

Chciałbym się dowiedzieć JAK i na maxymlanie ILE mógłbym podręcić procesor AMD duron 900. Płyta głowna ECS K7VZA.

Facet,po co robisz 3 takie same tamaty??

przypadkowo . . .

Mam tą samą płytke, ale mam DURONA 800 :lol:

na tej plycie to daruj sobie podkrecanie tylko FSB ci zostaje po 1

blokada na plycie mnoznika

po 2 plyta ma slabe uklady fazowe wiec po podkreceniu czesto system

zaczyna mulic zamiast nabrac wigoru

efekt odwrotny sie robi niz zamierzony

po 3 Durony slabo sie podkrecaja ,a zapewne niemasz dobrej wersji

procka ,nawet gdybys go odblokowal to plyta nie da rady

po 4 ram twoj tez

wracajac do FSB masz 100MHZ wiec MaX gora bedzie o +16MHZ

a wydajnosc raczej bedzie wtedy niezauwazalna

musi byc skok o 33MHZ czy pozniej zmiana mnoznika

:wink: :wink: ale to juz Athlon XP

… i wszystko jasne ? Czytałem gdzieś kiedyś o podkęcaniu HARDWARE’owym że coś się gdzieś na procku ołówkiem zamalowuje zmieniająć częstotliwość ? o co chodzi ? :slight_smile:

tu sie mylisz poniewaz sam mam durona tyleze 1600 i se kreci bardzo dobrze ja swojego wykrecilem na 2300 a wiem ze niektorym ida na 2400 a nawet 2500

te procki bardzo slabo sie podkrecaja pozatym twoja plyta jest bardzo slaba, przy jakiejs nowszej plycie tez bys za duzo ni uzyskal poprzez podkrecenie tego procesora

mozesz na procesorze odlokowac mnoznik, trzeba polaczyc (zamalowac olowkiem) odpowiedni mostek na procesorze

SniFFeR hehe Durona takiego jak on ma nie ty

zreszta i tak glupoty piszesz

gora do 30% MaX podkrecisz takiego jak ty masz

Osobiscie podkrecalam wersje rozne prockow i raczej takie ,ktorych ty niedostaniesz bo

wersje pierwsze majace ogromne mozliwosci podkrecania

/najlepsze serie/

Zreszta ty juz masz na jadrze Palomino no nie

a to juz podchodzi pod Athlona XP

tylko roznica jest w zablokowanym cache

ktore takze mozesz odblokowac i masz juz pelno-wartosciowego

Athlona XP

cache odblokowujesz laczac mostki L2

a L1 odpowiedzialne za odblokowanie mnoznika

Najlepsze wersje to

Athlon XP na jadrze AXDA 0,13

Thoroughbred B

1700, 1800

seria JIUHB, JIUCB0 MaX nawet do 3600MHZ

srednia 3000MHZ :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Daruj sobie takie uwagi

Wlasnie ze nie poniewaz moj procek nie jest z tych “niby” dobrych serii a moge pozatym mam na jadrze Applebred na technologi 0,13 czyli taka jak przy Athlon XP Thunderbird i spokojnie mam przetaktowaego 44% jesli chcesz moge zrobic screen’a w everscie i nie wyskakuj mi tutaj z tekstami ze glupoty pisze bo podkrecalem 3 takie procesory z roznych okresow czyli z roznych serii i wszystkie chodzily podobnie !!

@JAK -> http://www.googl.pl i szukajka forowa :wink:

@ILE -> 2000mhz :lol: hihihi

Oczywiście wiesz ze przy podkrecaniu procka, i podnoszeniu jego vcore rosnie temperaturka, czyli trza zadbac o odpowiednie chlodzonko, zarówno na procku jak i w obudowie, jako ze zwiekszasz napiecie na procku nalezy posiadac DOBRY zasilacz, bo komp moze zrobic boom i po balu :wink:

to tyle, wiecej niechce mi sie pisać :wink:

pozdro

Mam procesor AMD Athlon 1700+ Palomino płytę ECS KT-600A.

Ile mogę z niego wycisnąć? I jak czy zwiększenie FSb wytarczy, czy jak zwiększe na 166Mh to bedzie stabilny? :smiley: