Podkręcanie Radeon 9600 PRO 256mb/128 bit

(Edgarmks) #1

Witam mam pytanie ile mogę wyciągnąć max taktowania na boxowym chłodzeniu karty Radeon 9600 PRO 256mb/128bit ?

Narazie podkręcilem Pamięć i Procesor o 20 mhz. i wszystko jest ok

Ps. Moje pytanie jest takie czy teraz powinienem kręcić co 5 mhz. czy jeszcze co 10 mhz.

Ps.2 Czy 3dmark2001 pokazuje błędy Na koncu tam gdzie pokazuje wynik ?

Proszę o odp. :wink:

(chudy ed) #2

Mało

POdkręcaj co 10 po każdym podniesieniu puszczasz cały test 3D Marka 2003 i jedziesz dalej aż nie wystąpią artefakty lub sie nie zawiesikomp

(Wigrus1) #3

yy co mało, na pamięciach idzie razy 2 :x

NestoR kręcisz dalej, zapewnij dobrą wentylację wewnątrz kompa :wink:

dobre rozwiązanie :wink:

błędy dot. czego? Że karta za wysoko podkręcona? eee takie rzeczy to nie ;]

Prędzej rdzeń się więcej podkręci niż pamięci(lol ale rym), bo masz 256 MB a do tego typu kart producenci wkładają gorszej jakości :slight_smile:

(system) #4

Zainsatluj sobie ATITool albo ATI Tray Tools. Maja one funkcje automatycznego podkrecania - same potrafia wykryc bezpieczne taktowanie dla karty. Poza tym z jakich sterownikow kozystasz?? Bo nie na wszystkich sie da podkrecac, karta sama wraca do domyslnych taktowan.

(Edgarmks) #5

Buda z boku otwarta

XG WarCat 5.12

Jeżeli zasilacz ma cos do krecenia karty to:

Codegon :x 300W

Złączono Posta : 28.06.2006 (Sro) 17:49

Mam jeszcze jedno pytanie czy mozecie mi polecic jakies dobre i nie drogie radiatorki na pamięci do mojej karty ? Proszę o oferty z allegro

(McDracullo) #6

wymień go zanim stanie się coś złego.

(Edgarmks) #7

Jeszcze pytanie jedno czy karta wytrzyma na boxowym chłodzeniu taktowanie 428@506 bez dodatkowego chłodzenia na pamieci i układu graficznego ? Buda z boku jest otwarta

(Shawn Michaels) #8

Ja bym zmienił chłodzenie bo mimo wszystko standardowe są za słabe do kręcenia a teraz są upały to szybciutko do sklepu po lepsze chłodzenie

(McDracullo) #9

My wróżkami nie jesteśmy. Może wytrzyma może nie. Najwyżej zawiesi sie system lubpokaża artefakty.

(Edgarmks) #10

Narazie jest wszystko ok nie ma artefaktów i nie wiesza sie czyli wszystko ? :jupi:

(chudy ed) #11

zwracam honor -niedokładnie poczytałem

mnie tam na starymkompie ciągnie już 4 rok.Wszyscy mówią że mialem fart i na taki egz. trafiłem

(:: MARIO ::) #12

NestoR jak przekroczysz juz jakeis konkretne wartosci to odpalaj wymagajace gry, bo one wiecej cisna z grafy nizeli sam 3dmark!

moje dotychczasowe karty :slight_smile:

GF2mx4oo 64/128

rdzeń 200 @ 270 ( gry 250) @ Titan by celeron 600

memki 334 @ 385

GB R9550 128/128

rdzen 250 @ 384 ( gry 378) @ AS5 @ 80x80 12V

memki 400 @ 525 @ revoltec Cu

GF6800GT 128/256 Vmod

rdzen 350 @ 400 @ TT Volacno 11

memki 700 @ 950 @ revoltec Cu bga

(Pyra20) #13

mario a co to jest to na koncach np

revoltec Cu?

(:: MARIO ::) #14

chlodzenie:

radiatorki od firmy revoltec wykonane z miedzi

klik

Revoltec Cu tsop memory

Revoltec Cu bga memory

(Edgarmks) #15

Własnie prosiłem was o oferty z allegro jakichś dobrych radiatorków na pamięci :slight_smile: bo nieznam się na firmach produkujących je :frowning:

(:: MARIO ::) #16

zrob sam :wink: ja kiedys sam zrobilem z radiatora, pociolem ladnie i było glanc, ale braklo karty by je potestowac :smiley:

(Edgarmks) #17

http://allegro.pl/item111764323_aluminiowe_radiatory_na_pamieci_sgram_bga_czarne.html

Czy te radiatorki są dobre ?

Złączono Posta : 29.06.2006 (Czw) 11:28

Jeszcze ostatnie pytanie czy pamięci firmy "hynix" są dobre czy to jakiś syf ?