Podkręcanie Radeon 9600 PRO 256mb/128 bit

Witam mam pytanie ile mogę wyciągnąć max taktowania na boxowym chłodzeniu karty Radeon 9600 PRO 256mb/128bit ?

Narazie podkręcilem Pamięć i Procesor o 20 mhz. i wszystko jest ok

Ps. Moje pytanie jest takie czy teraz powinienem kręcić co 5 mhz. czy jeszcze co 10 mhz.

Ps.2 Czy 3dmark2001 pokazuje błędy Na koncu tam gdzie pokazuje wynik ?

Proszę o odp. :wink:

Mało

POdkręcaj co 10 po każdym podniesieniu puszczasz cały test 3D Marka 2003 i jedziesz dalej aż nie wystąpią artefakty lub sie nie zawiesikomp

yy co mało, na pamięciach idzie razy 2 :x

NestoR kręcisz dalej, zapewnij dobrą wentylację wewnątrz kompa :wink:

dobre rozwiązanie :wink:

błędy dot. czego? Że karta za wysoko podkręcona? eee takie rzeczy to nie ;]

Prędzej rdzeń się więcej podkręci niż pamięci(lol ale rym), bo masz 256 MB a do tego typu kart producenci wkładają gorszej jakości :slight_smile:

Zainsatluj sobie ATITool albo ATI Tray Tools. Maja one funkcje automatycznego podkrecania - same potrafia wykryc bezpieczne taktowanie dla karty. Poza tym z jakich sterownikow kozystasz?? Bo nie na wszystkich sie da podkrecac, karta sama wraca do domyslnych taktowan.

Buda z boku otwarta

XG WarCat 5.12

Jeżeli zasilacz ma cos do krecenia karty to:

Codegon :x 300W

Złączono Posta : 28.06.2006 (Sro) 17:49

Mam jeszcze jedno pytanie czy mozecie mi polecic jakies dobre i nie drogie radiatorki na pamięci do mojej karty ? Proszę o oferty z allegro

wymień go zanim stanie się coś złego.

Jeszcze pytanie jedno czy karta wytrzyma na boxowym chłodzeniu taktowanie 428@506 bez dodatkowego chłodzenia na pamieci i układu graficznego ? Buda z boku jest otwarta

Ja bym zmienił chłodzenie bo mimo wszystko standardowe są za słabe do kręcenia a teraz są upały to szybciutko do sklepu po lepsze chłodzenie

My wróżkami nie jesteśmy. Może wytrzyma może nie. Najwyżej zawiesi sie system lubpokaża artefakty.

Narazie jest wszystko ok nie ma artefaktów i nie wiesza sie czyli wszystko ? :jupi:

zwracam honor -niedokładnie poczytałem

mnie tam na starymkompie ciągnie już 4 rok.Wszyscy mówią że mialem fart i na taki egz. trafiłem

NestoR jak przekroczysz juz jakeis konkretne wartosci to odpalaj wymagajace gry, bo one wiecej cisna z grafy nizeli sam 3dmark!

moje dotychczasowe karty :slight_smile:

GF2mx4oo 64/128

rdzeń 200 @ 270 ( gry 250) @ Titan by celeron 600

memki 334 @ 385

GB R9550 128/128

rdzen 250 @ 384 ( gry 378) @ AS5 @ 80x80 12V

memki 400 @ 525 @ revoltec Cu

GF6800GT 128/256 Vmod

rdzen 350 @ 400 @ TT Volacno 11

memki 700 @ 950 @ revoltec Cu bga

mario a co to jest to na koncach np

revoltec Cu?

chlodzenie:

radiatorki od firmy revoltec wykonane z miedzi

klik

Revoltec Cu tsop memory

Revoltec Cu bga memory

Własnie prosiłem was o oferty z allegro jakichś dobrych radiatorków na pamięci :slight_smile: bo nieznam się na firmach produkujących je :frowning:

zrob sam :wink: ja kiedys sam zrobilem z radiatora, pociolem ladnie i było glanc, ale braklo karty by je potestowac :smiley:

http://allegro.pl/item111764323_aluminiowe_radiatory_na_pamieci_sgram_bga_czarne.html

Czy te radiatorki są dobre ?

Złączono Posta : 29.06.2006 (Czw) 11:28

Jeszcze ostatnie pytanie czy pamięci firmy “hynix” są dobre czy to jakiś syf ?