Podkręcanie RADEON-a 9550. Proszę o pomoc!

Witam!

Chciałbym wycisnąć z mojego RADEONA jak najwięcej więc:

  1. Pobrałem program Riva Tuner (Czy jest do niego spolszczenie? Jeśli nie ma to też sobie poradzę)

  2. Aktualne takowanie mojej karty to 250/200

  3. Czy jeśli zwiększam takowanie karty to muszę kręcić pamięci?

  4. Czytałem, że jeśli się kręci kartą to sprawdza się czy nie wyskakują jakieś “artefakty”. Jaki program najlepszy do tego sprawdzania?

Ściągnij 3Dmark2001SEi ATI TOOl do pokrecania. Podkrecasz najpierw procek karty potem pamieć ( POWOLI ) i sprawdzasz w #Dmarku czy wszystko działa i czy nie ma artefaktów

Witam

Możesz też spróbować podkręcać programem ATITool

http://www.techpowerup.com/downloads/43 … _0.26.html

a co do sprawdzania karty to 3D Marki i gry

Pozdrawiam

rdzeń 250mhz

pamieci 200mhz (ddr400mhz)

natym, to w gruncie rzeczy polega, krecisz co sie da :slight_smile: zarówno pamieci karty jak i rdzeń :slight_smile:

na grach opartych na mocnych wymaganiach se mozesz testowac np. FEAR, NFSMW itp :slight_smile:

Najpierw powiedz jaki masz model radka… jesli sapphire… ( najlepszy model przed HISem do krecenia )… No wiec ja ze swojego 9550 Zrobilem czystego 9600 PRO. Oczywiscie w gre wchodzila zmiana biosu.

Skorzystaj z tego poradnika. Pierw przeczytaj go od deski do deski.

A potem wykonaj. Wszystko jest elegancko opisane. Co ma wyjsc a co nie wyjdzie wogole i jak to obejsc.

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=2 … tr_numer=1

U mnie jest obecnie 202(400)/400 . Po zastosowaniu radiatorow karta kreci sie idealnie ( bez zawieszek popsutych pixeli i innych tandet… ) do 440/520 !!

To jest jeden najszybszy i najskuteczniejszy poradnik jak szybko i bez obaw podkrecic radka 9550 i zrobic z niego 9600…

Jak zastosujesz sie do poradnika to nie bedziesz musial wraz ze zmiana Windowsa…instalowac od nowa… " podkrecaczy " i na nowo krecic… tylko to juz sie zapisuje w ustawieniach karty… i o nic sie juz nie martwisz. Wtedy wszystko pobierasz dla Radka 9600 a o 9550 zapominasz. Mi przed podkrecaniem F.E.A.R sie cial… a teraz jade na 1024 x 32… dodatkowo latwo wydajnosc mozesz sobie sprawdzic na grze NFS Carbon… bo to chyba dosc wymagajaca gra… albo Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas :slight_smile: Itp

Mister Pytalski ja mam starego ale wciąż jarego Radeon-a 9550 i wszystko co wiem o jego podkręcaniu dowiedziałem się z netu dlatego polecam Ci również korzystać z magicznego zaklęcia google.pl. Na początek powiem, że

programik ATITool będzie najlepszy i możesz dojść do ustawień procesor karty 400-450 MHz -zalecane aktywne chłodzenie i 500-550 MHz- pamięci zalecane nałożenie radiatorów. Wszystko zależy od Twoich umiejętności a przede wszystkim od konkretnego egzemplarza karty.

Z tego co pisze w Everescie to mam Hightech RADEON 9550

Pamięci samsunga ? ( RV350 ? ) Jesli tak to korzystaj z tego poradnika co ja a bedziesz zadowolony jak masa uzytkownikow. ten koles tam podkrecil praktycznie na maxa… wiec watpie ze karta pociagnie 500/550.

Pytalski Stary co Ty opowiadasz:)

Takie coś pisze w Evereście! A i przeczytalem ten artykuł i pisze tam żeby mieć płytę pod PCI pod ręką. Niestety nie jestem jakimś wyspecjalizowanym informatykiem. Nie ma jakiegoś łatwiejszego sposobu na podkręcenie bez kombinowania w biosie.

A i temp. mojej płyty głównej to 34 °C

zobacz na paragonie zakupu lub otworz obudowe i sprawdz :slight_smile:

Moj GB R9550 latał na 250@378mhz, 400@525mhz i byly to srednie wyniki ;\

3dm2k1

3dm2k1r9550uf9.th.jpg

Chlodzenie to podwieszony wentylator 80x80 pod karta @5V i Revoltec’i Cu :slight_smile:

Pytalski To kręć spokojnie wg zamieszczonego poradnika :slight_smile: Będziesz zadowolony. Rezultaty napewno zauwazysz.

Masz Wiatrak czy radiator ? na chipsecie karty?

Jak mam to sprawdzić? Mam otwierać pieca?

Inaczej nie sprwdzisz.

Otworz tylko bok lewy. I zobaczysz. Spojrz na karte…

Jest tak

radeon_9550_thumb_03.jpg

Czy tak:

Sapphire%20RADEON%209550%20128MB.jpg

PS nie patrz na kolor plytki :stuck_out_tongue:

Mam taką jak na pierwszym rys.

WszTm hehe dobra robota. :smiley:

No co… chlopakIewi trza pomoc :slight_smile: i objasnic wsio… lepiej raz porzadnie niz tone razy i nie dokladnie ;/

To pewnie nie ;/

A a co do płyty to mam starą i były z nią problemy pod Radkiem. A i sprawdziłem dokładnie i mam rys 1.

Czyli radiator… Hm no więc… nie bierz sie poki co za podkrętke… spraw sobie lepsze chłodzenie … Czyt. kup wentylator… inaczej nie ma co kombinowac bo nie ma po co :slight_smile: No chyba ze chcesz widziec… czarne albo zolto biale kropki i widziec brak efektywnosci :slight_smile: Takie wiatraczki sa stosunkowo nie drogie :slight_smile: Np na Allegro

Aha dzięki. A czy mógłby być stary wentylator od GeForca 4 MX440? CZy nie będzie pasować?