Podkręcanie radeona

CZeść,

Znacie jakieś dobre programy do podkręcania radeonów ?

Konkretnie chodzi o R9600 XT i wiem że te karty się dobrze kręcą :slight_smile:

Zapodajcie jakieś programy, oprócz Powerstrip’a (jakoś mi nie przypadł do gustu) :stuck_out_tongue:

ATI Tray Tools. I nie wiem czy XT się dobrze kręci już prędzej PRO :? Zobaczymy ile wyciągniesz…

a wiec cie zmartwie , te karty sa juz wykrecone prawie do granic juz przez producenta wiec duzo z niej niewycisniesz …

a jakie masz taktowanie rdzenia i pamieci ?

400

29md1.th.jpg14cq.th.jpg

Też tak myslałem jak nabyłem tą karte że nie da sie jej nic podkręcić i na początku nie szło nawet o 10Mhz zaraz były artefekty ale po około 2 misiącach urzytkowania poszło troche lepiej możliwe że karta sie “wygrzała” i teraz troche lepiej sie podkręciła, w 3dmark bez podkręcenia niewiele powyżej 3000tyś po podkręceniu też nie za dużo ala karta znacznie lepiej zachowuje sie w grach.

powiem ci ,ze masz slaby wynik w 3dmark , ja na moim radku 9550 wyciskam 3390 pkt …

ale nawiazujac do tematu , tak jak napisalem wyzej , karty te sa na maxa podkrecone wiec niespodziewaj sie przyrostu … a ja szczerze bym nieryzykowal na podkrecaniu tego modelu bo latwo mozna spalic a tym bardziej laik moze to szybko zrobic 8)

Zbych tylko twoja grafa to nie jest 9600 XT :slight_smile:

Nukem jeśli twoja grafa ma gpu/pamięci 400/400 to też nie jest XT :slight_smile:

możliwe…,

Zbych co to za program na tym screenshocie ? Jak on się nazywa ?

ATI Tray Tools chyba :slight_smile: Nie jestem pewien bo moja zakładka podkręcania wygląda troche inaczej ale to i tak chyba ten program :slight_smile:

37di.th.jpg

W zasadzie jest to 9550GU extreme ale na procesorze graficznym RV360 i jak i podczas rozruchu kompa i w innych programach identyfikuje sie jako 9600XT

To jest ATI Tray Tools a dlatego troche inaczej wygląda bo mam zainstalowane omegi , program zawarty jest w pakiecie sterowników omega numer widoczny na screenie z 3dmarka

Zbych prawdziwy XT to 500/600 :slight_smile:

Ja na swoim X700 Pro w 3dmark03 mam 7218 :stuck_out_tongue:

Nie wiem jak tam 9600 XT ale niektore modele Readonow wogole sie nie kreca, np: moj stary 9200 od razu mial artefakty jak ruszylem cokolwiek chocby o 1Mhz i wszystko jedno czy w gore czy w dol :expressionless:

Tej grafy jeszce nie sprawdzalem ale X600 Pro mial ladny potencjal w zapasie :stuck_out_tongue: po kilku latach postu na 9200 wkoncu moglem sie pobawic.