Podkręcanie ram - jak?


(Karolek9024) #1

witam. potrzebuje pomocy. znalazłem sobie taki artykuł http://forum.idg.pl/plyty_glowne-f105-d ... 12438.html ale nie za dużo z niego nie rozumiem, więc chciałbym żeby ktoś mi pomógł w zrozumieniu tego w skrócie i w podkręceniu ramów. załączam zdjęcia ze zdjęciami biosu:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9af ... dd383.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dfc ... c4c8c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c13 ... d4798.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c9c ... ae58e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c7 ... d5e5b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f0a ... 6d793.html

również chciałbym się dowiedzieć na co jest ten d.o.t i kiedy i jakie napięcia podnosić.

najbardziej mi się rozchodzi żeby podkręcić na maksa kompa ale nie idzie mi z ramami. z góry dziękuje za pomoc. pozdrawiam

***********************************************************

msi p35 neo 2

intel pentium d 805

patriot 2x1 GB ddr2-800(400mhz) ep llk

tagan tg480-uo1

2 x 250 GB raid-0 seagate

geforce 9600 gt 512


(Go2none) #2

Włączenie D.O.T. Control pozwala na częściowe zautomatyzowanie procesu podkręcania (np. złącza PCI-e). Wprowadzając wszystko ręcznie masz większą kontrolę nad ustawieniami.

Jakie napięcia podnosić? Idealnie - żadne. Im większe napięcie, tym więcej wydzielanego ciepła. Aczkolwiek podnoszenie napięcia zwiększa stabilność pracy podzespołów. Musisz znaleźć złoty środek.

Dzielnikami tak bardzo bym się nie przejmował. Najszybsze (podkręcane) maszyny pracują asynchronicznie (czyli nie 1:1).

Podkręcaj po troszku, sprawdź stabilność. Jeśli jest OK, to popchnij całość jeszcze trochę dalej. A tak na marginesie, to nie spodziewałbym się cudów po pamięciach Patriot. Chociaż sztuki też bywają różne.


(Karolek9024) #3

no ale nie czaje jak to sie ma do procesora. ponieważ ramy mam na 333 auto gdy wezme np na 1:2 no to wchodzi np 533 i jak podciagam procka to te MHz (533) wzrasta... a z timingami tez nie mam troszkę pojęcia bo nie potrafie zrozumieć o co kaman z tym


(Go2none) #4

Zwiększając FSB (MHz), zwiększasz jednocześnie taktowanie procesora i pamięci. Tak to już działa. Spróbuj poszukać więcej informacji dotyczących overclockingu, na ten temat napisano mnóstwo książek. (i wątków na tym forum)