Podkręcanie Ryzen i RAM

Witam mam pewien problem a mianowicie chciałbym żeby ktoś mi pomógł podkręcić RAM bo mam ustawiony domyślnie na 2133 a posiadam takowy:

i chciałbym żeby miał taktowanie 3000 próbowałem coś robić sam i jak włączę xmp lub zmienię ręcznie na powyżej wartości 2400 to przy starcie systemu speaker wydaje 2 sygnały krótkie (błąd płyty, brak pamięci RAM?)po kilku włączeniach się i wyłączeniach oraz tych sygnałach komp wstaje i się normalnie uruchamia i widać że RAM wszedł na taktowanie 3000 o co chodzi?
Nich mi ktoś pomoże ustawić napięcie, timingi bo sam się nie znam a kilka fps w grach by się przydało.

Kolejna sprawa to sam procesor posiadam takowy

gdy wchodzę w BIOS i chce włączyć TURBO z 3,2 na 3,6 to niby się włącza wiatraki śmigają na maksymalnych obrotach ale po wejściu w menadżera zadań widzę że maksymalne taktowanie owszem może wynosić 3,6 ale problem w tym że procesor zatrzymuje się na 1,33 GHz i wyżej nie skacze a w BIOSIE pojawia się 1,55 o co chodzi?
Trzeba kręcić ręcznie ?
Co zrobić po kolei pobrać najnowszą wersję płyty ?

Płyta Główna to :

Zasilacz to :

Chłodzenie

Nie chodzi o jakieś ekstremalne kręcenie ale przynajmniej trochę jeśli się da żeby wydajność była lepsza.

Nikt nic nie podpowie ?