Podkręcanie Sapphire Radeon 9550

(Pelu16) #1

Chciałbym podkręcić tą kartę ale nie wiem jak dużo mogę:frowning: Posiada ona 256 MB pamięci oraz 128 bitową magistralę oraz taktowanie na 400 Mhz . Jaki jest próg podkręcenia??

(Rastko1) #2

Podkręcaj ATITool'em Gpu minimum do 450mhz a pamięć z 200 do 240

(Pelu16) #3

gdzie dostanę ten program??

(iwa nike) #4

google:

klik

(Pelu16) #5

thx :slight_smile:

(iwa nike) #6

tylko ostrożnie . podnoś MINIMALNIE taktowanie np co 5 MHz

(Pelu16) #7

trochę się pogubiłem :frowning: ATITolls mam Core oraz Memory. Memory mam na 200 czyli jak coś do 240 zwiększyć:slight_smile: A core mam 250 i do ilu zwiększać?

(Rastko1) #8

memory to pamieć zwiększ ją narazie do 220

a core to GPU zwiększ do 300

(Pelu16) #9

memory podniosłem do 240 :slight_smile: a GPU do 360 :slight_smile: i wszytko hula spox :)bardzo mnie teraz kusi aby zmienić BIOS karty na 9600 :slight_smile: ale nie wiem czy mi się uda:( trochę to jest pomieszane:P

(Jjoasz) #10

a stabilnosc sprawdziles, co z artefaktami ??

na jakim rdzeniu jest karta, jakie ma pamieci, timingi... duzo pytan, malo faktow :slight_smile:

skad wiesz, ze karta ruszy na ustawieniach r9600- 400/300 ?

wraz z podkrecaniem rosnie zapotrzebowanie na prad- zasilacz wytrzyma stale podkrecona karte ?

heh, masz ''troche'' stron do poczytania, na poczatek :slight_smile:

(Pelu16) #11

stabilność sprawdzona :slight_smile: zasilacz mam 400 W Tracera :slight_smile:

(Craker92) #12

:o Ja bym zmienił zasiłkę bo ci może kompa pociągnąć tak jak słynne Feele 400W weź Fortron 350W

(Pelu16) #13

mam pytanie :slight_smile: czy aby podkręcenie zadziałało to muszę mieć uruchomiony program ATITools cały czas? bo zawsze gdy uruchamiam go po starcie kompa to są początkowe ustawienia i muszę zładować od początku te z podkręcenia:) o co z tym wszystkim chodzi??

(Craker92) #14

Nie

Bo po podkręceniu musisz tam to zapisać "Clock" coś tam nie pamiętam...

Zmień zasiłke bo możesz mieć kłopot jak ci komp do nieba pójdzie...

(M Kupczynas) #15

Niestety te karty mają to do siebie, że po restarcie kompa taktowanie wraca na standardowe. Tak więc musisz zapisać sobie w AtiTool profil z podwyższonymi zegarami i wczytywać je po każdym restarcie.

Nie jestem do końca pewien, ale możesz chyba wyeksportować BIOS z karty, podkręcić programem RaBiT(Radeon Bios Tuner) i wgrać go spowrotem do karty.

(wacek) #16

ustawiania r9600 to 325/200 więc ruszy spokojnie (mowie tu o wersji 9600 a nie 9600PRO)

Papuga :smiley: