Podkręcanie sprzętu, dwa procesory

Najpierw podam swój sprzęt:

2048.0 RAM DDR 2

2 procesory Intel Pentium D CPU 2.80GHz

Karta graficzna GeForce 6200 TurboCache 256.0 Mb

To może na początek zapytam o podkręcanie karty. Korzystam z narzędzia EXPER Tool. Obecnie wartości memory i core wynoszą:

Memory Clock: 500Mhz

Core Clock: 350 Mhz

2D Memory Clock: 500Mhz

2D Core Clock: 350 Mhz

Do jakich wartości podkręcić kartę, aby udźwignęła TES V : Skyrim? Czy w ogóle są szanse na komfortową grę na niskich detalach, bez docinania? Jak nie, to nie będę się męczył…

Pytanie dwa to pytanie o procesory. Gdy podłączyłem drugi procesor, nie zauważyłem większej poprawy wydajności w grach. Może to wina ustawiań i gry korzystają tylko z jednego procesora? Jak to sprawdzić?

Pytanie trzy to pytanie o TurboCache. Wiem, że polega to na tym, że karta korzysta z pamięci komputera (RAM bądź dysk twardy, nie pamiętam już). Są gdzieś jakieś opcje, aby ustawić z ilu bajtów ma korzystać karta?

Kartę podkręć z 350 do 450 i z 500 do 600, wątpię że więcej udźwignie. Na tym sprzęcie wątpię że Skyrim się w ogóle zainstaluje…

Zainstalować zainstaluje, tylko czy pójdzie, co do pamięci karty, o ile dobrze wiem to w biosie.

To jest przestarzała karta i na dodatek low-end, na tym skyrim będzie niegrywalny.

A może jednak 1 procesor pentium D? Zaglądałeś do środka pc?

Na 99% posiadasz Pentium D 820, jest to procesor dwurdzeniowy składający się z dwóch rdzeni Pentium 4 ‘Prescott’

Co do reszty i ogólnie grania na GF6200, miałem tą kartę. Dało się grać w Half-Life 2 (w Orange Box już ledwo), w Fallout 3 nie dało się grać, a Skyrim wykorzystuje jeszcze nowszy silnik graficzny, więc niestety zapomnij o grze.