Podkręcanie sprzętu

Witam,

Czy w sprzęcie:

  • Gigabyte GA-P31-DS3L

  • Intel Dual Core E2160

  • Palit GF 8600GT 256MB

Jest możliwość i sens podkręcania czegokolwiek?

Chłodzenia mam fabryczne.

aha i jakie sterowniki są najlepsze dla tej grafiki - czy najnowsze?

pozdr

najnowsze

tak jest sens podkręcania wszystkiego. Począwszy od procesora, powinien gładko dojść do 2,8Ghz, grafa również ma zapas OC

a jak podkręcać to skorzystaj z szukajki :szukaj:

a czy w moim skromnym sprzęcie da rade coś podkręcic??

Widzę, że masz tylko jedną partycję.Najpierw to utwórz na dysku chociaż jeszcze jedną partycję, bo w razie awarii stracisz wszystkie pliki.

ma 3 partycje patrz…

c52d72711029fecam.jpg

zrobiłem przed chwilką :slight_smile: i co dalej :?: :?: :?:

Najpierw, to powiedz jaki masz zasilacz.

350 watt-owy ,dobrze się spisuje już 7 lat! komp prawie dziennie chodzi ok 8-9 godz dziennie :slight_smile: MEGABAJT,czy coś… podobnego :roll: ,niby na czarnej liście ale chyba trafiłem na fabrycznie ok zasilacz :smiley:

Jaki masz zasilacz?

Procesor podkręcisz do 3,0-3,2GHz, ale lepiej zmienić chłodzenie.

Kartę graficzną też można ładnie podkręcić i będzie wydajna jak 8600GTS.

Pamięci ram- to zależy jaka firma i jaki model.

Właściwie, to pytałem sebika77 ;). Ja też miałem kiedyś Deera 350W, niby z czarnej też, ale 5 lat trzymał…tylko podkręcać się bałem…:wink: (No i miałem dużo słabszego kompa)

podkręcisz to ci pójdzie cały komp… przecież to (“to” bo nie można tego nazwać zasilaczem) napięć nie trzyma…

wymień go na coś lepszego (nie chodzi mi o megabajt 500W tylko o coś co trzyma napięcia :wink: )

propozycje:

Modecom MC-400

OCZ StealthXStream 500W

ja podkręcałem na codegenie i płyta poszła na śmietnik… procek też :confused:

o dziwo zasilacz przeżył ale już go nie podłączyłem do niczego innego…

Nie ważne czy zasilacz działa 8lat, kiedyś na pewno się zepsuje nie tlyko feel, deer itp ale Corsair też sie psuje po takim czasie. Co za tym idzie jak taki deer odejdzie z tego świata to zabiera ze sobą ofiary w postaci grafiki czy HDD itp. A taki Corsair umiera samotnie :slight_smile:

. Tak dla ścisłości - jedynie corsair i antec dają 5 lat gwarancji, reszta producentów najwyżej 3 lata.

ja nie chcę podkręcać zasilacza tylko procek itp,a co do zasilacza to już tyle lat… i normalka trzyma w nim napięcie itp :stuck_out_tongue: trzeba najpierw coś przetestować samemu,a nie twierdzić, tak jak się słyszało od kogoś czy czytało,ja też jestem :o że ok 7-dmy rok chodzi bez zarzutów ten model zasilacza,i wyrabia jak na razie z pozostałym sprzętem;,neonkami, podświetlaniami itp #-o :slight_smile:

Przy podkręcaniu gwałtownie rośnie zużycie energii, a więc i obciążenie zasilacza, dodatkowo przy przetaktowaniu podnosimy napięcia na podzespołach komputera, przez co spadek napięcia na linniach zasilających jest oczywiście większy, przez co układy stabilizujące napięcie w zasilaczu muszą o wiele bardziej się napracować aby utrzymać napiecia na poszczególnych linniach trzymały się wzorcowych, pod tym kątem tanie zasilacze są marne bo są tandetne i tyle. Któregoś dnia (1-2 lata max jeśli masz dobrą sztukę) z nienacka zasilacz padnie i zabierze ze sobą do krainy wieczności płytę główną… dysk twardy… co lepsze :] (Ponieważ jest tani i nie ma/ma marne niedziałające zabezpieczenia przeciwko skokom napięcia/natężenia przeciwzwarciowe, przeciwprzeciążeniowe itp itd.)

to dobrze :stuck_out_tongue:

:x

przecież się nie da…

chodzi o to że przy lepszym zasilaczu masz na prawdę stabilne napięcia i masz dużo niższe rachunki za prąd niż przy tych tańszych…

Dzięki wszystkim za pomoc.

zasilacz mam chieftec 450W więc powinien chyba wystarczyć.

Procesor zamierzam podkręcić na ok. 3GHz, a co można wyciągnąć z grafiki na fabrycznym chłodzeniu?

po vmodzie powinna iść na zegarach GTS 675/2000, ale do póki temperatury będą ok to można jechaćdalej