Podkrecanie tego zastawu

(system) #1

Procesor: AMD Athlon 64 3200+ Venice s.939, seria DH-E3

Chłodzenie: Pentagram Freezone NXC-100 Cu

Płyta głowna: Gigabyte GA-K8N Ultra-9, Bios F8, nf4 Ultra

Pamięci: Patriot Signature 2x512 MB PC3200 DDR SDRAM, 2.5-3-3-8 (Dual Channel)

Karta graficzna: Gigabyte GeForce 6600GT PCI-E 128MB Silent-Pipe II (driver 93.71)

Dysk: Samsung SP2504C sata-II

Nagrywarka: Lite-On DVDRW SHW-16H5S

Zasilacz: Chieftec GPS-400AA-101 A

od czego zacxzac dopiero zaczynam sie w to bawic:)

(Uzi) #2

Witam

Zależy co chcesz podkręcić ?

Procek

poczytaj

(Elcupra) #3

1 to nie zabawa ! tylko podejdź do tego poważnie

2 ile można zakładać tematów jak podkręcać ? Przeczytaj obojętnie jaki temat jak podkręcać

3 od tego zacznij http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... kr%EAcanie

4 każdy sprzęt podkręca się inaczej więc nie pyta ile z niego wyciśniesz, CPU max 55*C kontroluj napięcia stabilność procka sprawdzaj programem SuperPI

(McDracullo) #4

Na tej płycie możesz nie pokręcić :frowning: - Gigabyty na s. 939 to różne niespodzianki.

(system) #5

Wiem ze musze zapewnic dodatkowe chlocenie radiatorka do chpsetu bo sie grzeje niezle ale to juz mam, noi jak zastaw kupowalem to patrzylem po testach i opiniach ludzi a nie pod wzglegem O/C :confused: No coz biore sie za lekture i bede pisal problemy tu najwyzej.

(McDracullo) #6

polecali Gigabyte na s. 939?? :confused: To ma masakryczne OC (w 80% przypadków).

(:: MARIO ::) #7

tylko DFI dla dobrego oc dla A64 S754 i S939

(system) #8

Jak napisalem wyzej polecali ze wzgledu na jej mozliwosci jakie daje a nie ze wzgledu na OC, bo nie kietrowalem sie tym przy kupnie niestety:/

(McDracullo) #9

A jakie ona daje możliwości? Zwykła płyta głona - nie ma nic ponad to co mają inne konstrukcje w podobnej cenie. :wink:

(system) #10

Ale jak juz mam te to chyba mi sie nie olaca zmieniac plyty glownej teraz w szczegolnosci ze 939 to juz stare jest teraz AM2 wchodzi wiec bede probowal na tej. Tym bardziej ze gwarancja jeszcze jest.

(McDracullo) #11

siemi1siemi1 szczerze mówiąc różnicy nie ma w wydajności między AM2 a s. 939, jednak przyszłościwow lepiej brac AM2.

A o Albatronie K9NF4x słyszałeś? ASRock też się jedna płyta udała. :wink:

(system) #12

Wiesz ale to juz sa koszta:/ bo musial bymwydac ok 400 na nowa plyte bo nie nowej bym nie kupowal, co mi sie nie oplaca. Nie znam sie na sprzecie do podkrecania bo nigdy tego nie robilem i nie wiem co dobre tych plyt nie znam co wymineiles.

Tu jest opis tej plytki co o tym sadzicie?http://www.sirius.pl/komputery/pub_artWiecej_7528/Triton_Krolewski_Gigabyte_K8N_Ultra9.html

CZy w ten sposob powiniennem z podkrecanie robic tak jak w tecie zaprezentowali? czy ta koleknosc jet ok/

(McDracullo) #13

Albatron to koszt około 200zł.

Jest recka na dzikie.net

Ale miejmy nadzieję że Twoja płyta okaże się podatna na OC i obejdzie się bez wymiany MOBO.

Jaka koleność? Sprawdź najpierw do ilu dojedziesz z HTT

Na sam początek HTT ustaw na 3x albo nawet 2x lub 1x - wydajności zabardzo nie zmniejsyzsz.

Jedziesz z HTT do góy, pilnując pamięci procosora, temperatur i napięć oraz stabilności.

Złączono Posta : 11.02.2007 (Nie) 0:50

Możesz zdradzić co wykombinowałeś?

(system) #14

jaj w tamtym opisie zdjolem narazie wentylator z obudowy i oparlem o dysk i ghrafe bo nawet na standrdowych ustawieniach niezle grzal, musze dokupic tylko 2 wiatraki na obudowe i chyba zdejme ten radiator i zaloze jeszcze raz z nowa pasta SArctic silver bo jeszcze mam( czy jakos specjalnie to trzeb azrobic lub na cos uwazac)?

no wlasnie czytalem.

No wlasnie a co jest najbardziej podatne na uszkodzenie plyty podczas oc. Bo wiadomo kom moze sie wieszszac albo unieruchomic ale wcale nie musi to znaczyc ze popsulm plyte.

(McDracullo) #15

Kondensatrory :stuck_out_tongue: - ale jak masz dobry zasilacz to nie powinno być problemu.

To z tym wiatrakiem przerabiałem, myślałęm, że wykombinowałeś coś lepszego :stuck_out_tongue:

(system) #16

A ten chieftes to wymienilem to wg ciebie dobry?

(McDracullo) #17

Spoko - ale zawsze trzeba pilnować kondensatorów.

(system) #18

A w jakie sposob czy sie nie grzeja czy jak?? jakies napiecia sprawdzac na nich? czy grzanie sie?

(McDracullo) #19

Czy nie są napęczniałe.