Podkrecanie tego zastawu

Procesor: AMD Athlon 64 3200+ Venice s.939, seria DH-E3

Chłodzenie: Pentagram Freezone NXC-100 Cu

Płyta głowna: Gigabyte GA-K8N Ultra-9, Bios F8, nf4 Ultra

Pamięci: Patriot Signature 2x512 MB PC3200 DDR SDRAM, 2.5-3-3-8 (Dual Channel)

Karta graficzna: Gigabyte GeForce 6600GT PCI-E 128MB Silent-Pipe II (driver 93.71)

Dysk: Samsung SP2504C sata-II

Nagrywarka: Lite-On DVDRW SHW-16H5S

Zasilacz: Chieftec GPS-400AA-101 A

od czego zacxzac dopiero zaczynam sie w to bawic:)

Witam

Zależy co chcesz podkręcić ?

Procek

poczytaj

1 to nie zabawa ! tylko podejdź do tego poważnie

2 ile można zakładać tematów jak podkręcać ? Przeczytaj obojętnie jaki temat jak podkręcać

3 od tego zacznij http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … kr%EAcanie

4 każdy sprzęt podkręca się inaczej więc nie pyta ile z niego wyciśniesz, CPU max 55*C kontroluj napięcia stabilność procka sprawdzaj programem SuperPI

Na tej płycie możesz nie pokręcić :frowning: - Gigabyty na s. 939 to różne niespodzianki.

Wiem ze musze zapewnic dodatkowe chlocenie radiatorka do chpsetu bo sie grzeje niezle ale to juz mam, noi jak zastaw kupowalem to patrzylem po testach i opiniach ludzi a nie pod wzglegem O/C :confused: No coz biore sie za lekture i bede pisal problemy tu najwyzej.

polecali Gigabyte na s. 939?? :confused: To ma masakryczne OC (w 80% przypadków).

tylko DFI dla dobrego oc dla A64 S754 i S939

Jak napisalem wyzej polecali ze wzgledu na jej mozliwosci jakie daje a nie ze wzgledu na OC, bo nie kietrowalem sie tym przy kupnie niestety:/

A jakie ona daje możliwości? Zwykła płyta głona - nie ma nic ponad to co mają inne konstrukcje w podobnej cenie. :wink:

Ale jak juz mam te to chyba mi sie nie olaca zmieniac plyty glownej teraz w szczegolnosci ze 939 to juz stare jest teraz AM2 wchodzi wiec bede probowal na tej. Tym bardziej ze gwarancja jeszcze jest.

siemi1siemi1 szczerze mówiąc różnicy nie ma w wydajności między AM2 a s. 939, jednak przyszłościwow lepiej brac AM2.

A o Albatronie K9NF4x słyszałeś? ASRock też się jedna płyta udała. :wink:

Wiesz ale to juz sa koszta:/ bo musial bymwydac ok 400 na nowa plyte bo nie nowej bym nie kupowal, co mi sie nie oplaca. Nie znam sie na sprzecie do podkrecania bo nigdy tego nie robilem i nie wiem co dobre tych plyt nie znam co wymineiles.

Tu jest opis tej plytki co o tym sadzicie?http://www.sirius.pl/komputery/pub_artWiecej_7528/Triton_Krolewski_Gigabyte_K8N_Ultra9.html

CZy w ten sposob powiniennem z podkrecanie robic tak jak w tecie zaprezentowali? czy ta koleknosc jet ok/

Albatron to koszt około 200zł.

Jest recka na dzikie.net

Ale miejmy nadzieję że Twoja płyta okaże się podatna na OC i obejdzie się bez wymiany MOBO.

Jaka koleność? Sprawdź najpierw do ilu dojedziesz z HTT

Na sam początek HTT ustaw na 3x albo nawet 2x lub 1x - wydajności zabardzo nie zmniejsyzsz.

Jedziesz z HTT do góy, pilnując pamięci procosora, temperatur i napięć oraz stabilności.

Złączono Posta : 11.02.2007 (Nie) 0:50

Możesz zdradzić co wykombinowałeś?

jaj w tamtym opisie zdjolem narazie wentylator z obudowy i oparlem o dysk i ghrafe bo nawet na standrdowych ustawieniach niezle grzal, musze dokupic tylko 2 wiatraki na obudowe i chyba zdejme ten radiator i zaloze jeszcze raz z nowa pasta SArctic silver bo jeszcze mam( czy jakos specjalnie to trzeb azrobic lub na cos uwazac)?

no wlasnie czytalem.

No wlasnie a co jest najbardziej podatne na uszkodzenie plyty podczas oc. Bo wiadomo kom moze sie wieszszac albo unieruchomic ale wcale nie musi to znaczyc ze popsulm plyte.

Kondensatrory :stuck_out_tongue: - ale jak masz dobry zasilacz to nie powinno być problemu.

To z tym wiatrakiem przerabiałem, myślałęm, że wykombinowałeś coś lepszego :stuck_out_tongue:

A ten chieftes to wymienilem to wg ciebie dobry?

Spoko - ale zawsze trzeba pilnować kondensatorów.

A w jakie sposob czy sie nie grzeja czy jak?? jakies napiecia sprawdzac na nich? czy grzanie sie?

Czy nie są napęczniałe.