Podkręcanie

Prosze o fachową poradę . Mam procesor sempron 2600+ 64bit na płycie ABIT NF8-V taktowanie ustawione na 1,6 GHz (standard) chciałbym podkrecić przez FSB ale po wejściu w bios i w FSB mam wyskakuje KEY IN A DEC NUMBER : - co to jest i jak można to obejść ?

dzień póżniej.- ponad 100 odwiedzin i nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie? Dziwne myślałem że znajdę tu ludzi kumatych w tym temacie .Czekam dalej : :frowning:

Poszukaj coś w książce dołączonej do płyty głównej, jeśli nie mam to będziesz musiał przestawić mnoznik na płycie głównej lub podkręcać programem gdy będziesz w windowsie, powinien wystarczyć fuuzylogic (nie wiem czy dobże napisałem ale powinien być dostraczony na płyce od płyty głównej)

Sempron ma zablokowany mnożnik. A próbowałeś w nowszymi Biosami ?? Reset Biosu itp ?? :smiley: btw jimmi fajny procek :slight_smile: 1800GHz to nie byle co :smiley:

zolciak: No tak włąściwie to w dzisiejszych czasach to jest byle co :stuck_out_tongue:

Nowsze biosy raczej tu nic nie pomogą jeżeli płyta ma zablokowany mnożnik (ja też tak miałem) proponuje poszukać jakiegoś zmodyfikowanego biosa i wtedy będzie lux. Choć na Abicie powino się dać taktować bez problemu… a nie masz przypadkiem programu do zarządzania płytą główną zpod windozy ?

WIEC JEST TO AMD DURON PRO 2000 a tak naprawde to jest 1.3 ghz chcialbym sie dowiedziec czy mozna go podkrecic jezeli tak to o ile i w jaki sposob czekam na dokladny opos jezeli jest mozliwy krok po kroku :smiley: :smiley: :smiley:

Zakłądaj swoje tematy :!: Jaką płyte masz :?: Pomoce :arrow: http://forum.tweak.pl/index.php?&act=idx

To nie płyta tylko procesor i nic się z tym nie da zrobić :slight_smile: Na szczęście ładnie kręcą się samym HTT :slight_smile: Poczytaj też na tweak.pl bo chyba jest topic o tej płycie :slight_smile: