Podkręcenie AMD Athlon 64 X2 6000+

Mam taki procek jak w temacie, chłodzenie do niego podstawowe, grafikę GTS 450, 4 GB RAM DDR2, płytka ASrock N68C-S UCC

Podkręciłem go do 3,1 GHz tam z kawałeczkiem i trochę się o niego boję bo maksymalne napięcie na procku to 1,4 V a ja żeby komp się nie wyłączał dałem 1,5 V. Przy niższym napięciu komputer wywala BSOD albo po prostu się wyłączał. Czy jest to dopuszczalne ? Wcześniej miałem ten procek podkręcony do 3,2 GHz ale nie pamiętam ustawień po za tym miałem inną płytę główną i grafikę słabszą.

ja miałem też athlona ale X2 6400 + podkęcony na 3,5 Ghz chodził stabilnie temp . też ok ale na chłodzeniu AC Freezer 64 Pro , więc myślę ze na podstawowym 3,2 Ghz będzie bezpiecznie ale to max

Tylko, że teraz nie mogę wyciągnąć tego 3,2 w tym cały problem

Lepiej nie przekraczać zalecanych napięć. Ustaw na 1,4V i zmniejsz taktowanie na 3 GHz, ewentualnie 2,9 GHz. Lepiej mieć mniej podkręconego procka niż spalonego procka.

Problem w tym ze potrzebuje minimum 3 a najlepiej 3.2 bo inaczej gry się tną i jest to w sumie niezbędne tylko nie wiem jak to zrobić na tym sprzęcie żeby po np godzinie gry się nie resetował komp bo jak na razie to najlepszy wynik osiągnąłem 2 h przy 3.1 ale nadal się wyłącza.

przeciez ty masz firmowo 3.0Ghz

No i problem jest z podkręceniem do 3.1 a co dopiero wyżej na lepszych podzespołach niż miałem, a wcześniej był kręcony na 3.2

mowisz ze wtedy miales inna plyte… i to moze byc powod, bo na niektorych plytach nie da sie podkrecac

pozatym napecia 1,5 nawet nie ustawiaj… maxymalne bezpieczne napiecie to 1,44V

No nic nowego nie odkryłeś to wiem sam szczegół, że potrzebuję podkręcić i dodam, że na 3.0 napięcie na procu mam 1.45 bo przy (prawdopodobnym) maxie 1.4 komp się wyłącza. Ale nie jestem tutaj żeby pisać o jakichś granicach tylko potrzebuję rady jak to podkręcić żeby przynajmniej to 3.1 mieć. Do tej płyty nawet program do podkręcania jest ale programom to nie ufam za bardzo.