Podkręcenie athlona 2100+

Mam athlona 2100+ i chciałbym go podkręcić. Jakie wartości i gdzie mam wpisać aby było z tego coś porządnego i żeby nic nie zepsuć?

Bios: Phoenix- AwardBIOS v6.00PG

Karta graficzna GeForce 4 64MB

512MB Ram

płyta główna: Soltek SL-75DRV2

Jaki masz zasilacz,bo jak masz jakiegoś codegona itp. to ci się może komputer spalić…

Hmm… w biosie możesz zmienić taktowanie fsb, ale radzę robić to ostrożnie, tak po 5MHz aż do momentu kiedy się nie włączy lub będzie niestabilny. Tylko upewnij się że masz dobre chłodzenie i dobry zasilacz. A jak masz Codegen, to jak poprzednik napisał, lepiej nie próbuj, miałem zasilacz tej firmy i niemiło się skończyło…

Sory że długo nie pisałem. Mam ATX 300W.

spróbuj zmienić mnożnik na mniejszy może będziesz miał farta :slight_smile: a potem to juz tylko magistrala i napięcie rdzenia (zmień zasilacz)

Podaj z CPU-Z nazwę rdzenia w polu Code name

Pisze tam jakieś Palomino. Coś takiego.

dalej co pisze? czy to koniec info na psu?

Raczej nic nie podkręcisz, proces 0.18u, na tym jądrze może z 7 Mhz, może coś więcej.

Dokładnie a na dodatek temperatura sporo urośnie :stuck_out_tongue:

wersje 2100 i 2200 to według wszystkich niewypały do OC, ja nawet swojego 2200+ nie próbowałem, choć niby płyte mam idealną do OC(podobno) :slight_smile: EPoX 8RDA3+

to chyba dam sobie spokój z podkręcaniem. A jaki athlon dobrze się kręci. Chodzi o te nowsze (64 i X2).

Pewnie selekt i z dobrej części wafla.

A co kupujesz proca z 940 nogami na tego Solteka?

Zmieniałbym i płyte. Chodzi o AM2.

Abit KN9 250 zł

Athlon 3000 lub 3200+, X2 3600+ 65nm 200-280 zł

A-Data 667 lub 800 Mhz 1 gb 160 za 667

Zasilacz Amacrox Warrior Ax-450 160 zł

Palit Sonic/Galaxy Zalman 7600GS 256 DDR3 ~300 zł, lub np x600 ~120 zł 128/128bit

A coś tańszego? Czy może lepiej poczekać ze 4 miesiące (ja zbiore kase, sprzęt stanieje) i kupić to co Tobi powiedział?

Sempron 3000+ 130 zł, płyta z grafiką Foxconn-Winfast 240 zł.

Jak nie masz to trzeba dozbierać, sprzęt aż tak mocno nie stanieje, ale pod koniec wakacji często jest tańszy.

Dobra. Będe zbierać i pod koniec wakacji może kupie (jak nazbieram).