Podkręcenie CPU?

Mam Płytę główną Gigabyte GA-7VT600-L, procesor Athlon Xp 2600+ (~1919 MHz ). Na płytce od tej płyty znajduje się program EasyTune4, który służy do podkręcania procesora. Jak i na ile go podkrecić żeby się zbytnio [tak żeby działał w mierę optymalnie] nienagrzewał, bo narazie niebęde inwestował w lepszy układ chlodzenia :stuck_out_tongue: Chyba że znacie inne programy [po polsku] które zrobią to samo co EasyTune w łatwy sposób. I sprzydał by się też jakiś program do pomiaru temp. CPU [aha i jeszcze jedno jaka jest maksymalna temp procesora po której przekroczeniu może się mu coś “stać”, a jakie temperatury są “opcjonalne” tzn. żeby działał normalnie :-D]

moja odpowiedz jest krutka i zwiezła NIE POLECAM TEGO TYPU AKCJI

podkrecanie ? chyba dla szpanu, co?

ja mam 1.7 i jakos mi sie nie spieszy z wymiana na inny :stuck_out_tongue:

DZIEKUJE ZA UWAGE

Michał_Q czemy nie polecasz?? Przy tym procku to narazie raczej nie podkręcaj bo juz ma wysokie taktowanie więc już jak dojdziesz tam do 3 gh czy tam troche mniej to mi się wydaje że chłodzenie będzie trza zmienić a zależy jaki masz zasilacz. Jeśli jestes laikem w tych sprawach to nie polecam

Zasilacz mam 350W, a taktowanie procesora [1919MHz] jest fabryczne

krecisz procka poprzez ustawienie wyższej magistrali (FSB)

jak procek niewstaje to dajesz mu większego kompa prądu (Vcore)

najlepiej jakby procek nieprzekraczał 50*C w windowsie :slight_smile:

zainstaluj SpeedFana, on bedzie ci pokazywał temp. sprzetu, oraz aktualny stan napięć :slight_smile:

z tego procka wycisniesz jakies ~2300-2400mhz, w zaleznosci jak sie badzie krecił :stuck_out_tongue:

zasilaczyk masz oczywiscie markowy, nie jakis Noname, Codegen etc ?

dziedzina jaka jest OVERCLOCKING to tez informatyka, tyle tylko ze nienauczysz sie jej w szkole, a podkreca sie sprzet w celu zwiekszenia wydajnosci kompa :slight_smile:

dla szpanu to sa przyciemniane szybki, i spojelery w malczanie :twisted:

By, w razie “przedobrzenia” lub braku umiejętności,

narazić się poważne problemy np. wydatki

Procesor AMD Athlon XP 2600+ na rdzeniu Thoroughbred powinien mieć częstotliwość wynikową taktowania 2113 MHz- magistrala 266 (procek pod FSB 133) lub 1833 MHz- magistrala 333 (pod FSB 166) .Procesor na rdzeniu Barton z magistralą 333 - 1917 MHz. Temperatura max. pracy to 85 *C.

Jeśli twój procesor był wyprodukowany póżniej niż w lipcu 2003 roku to prawdopodobnie ma on zablokowany mnoznik więc pozostaje ci podkręcenie (zgodnie z radą :: MARIO :: ) tylko szyny FSB.

Uważaj z podkręcaniem i trzymaj się raczej grubo poniżej max. temp. pracy

Mam Semprona 2800+ na Asus A7V600-X DDR 512 400MHz

Na Pentagramie QC-80 Cu na najniższych obrotach po wylaczeniu gry mam 52\54 st. Jak wysoko moge go podkrecic jak myslicie??

gimi14 Nie pisz takich samych postów w rożnych tematach. Z jednego wydzieliłem juz osobny temat.

Zamykam