Podkręcenie Durona 1000Mhz

mam pytanie nie mam bladego pojęcia o podkręcaniu komputerów a chciałbym bardzo podkręcić mojego starego procesora AMD Duron 1000 Mhz na płycie Gigabyte GA-7ZXE temperatura płyty głównej to 35 stopni a procesora to 47

Witam,

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … odkr%EA%2A

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … odkr%EA%2A

I pamiętaj, zawsze przed zadaniem pytania poszukaj na forum, 99% przypadków znalazło już rozwiązanie. :wink:

a mozeice mi dokładnie powiedziec jak to zrobic w biosie znalazłem cos takiego

Hardware Monitor & misc setup

front side bus clock(mhz) ustawione na By Jumper ale moge zmienić tylko tą opcje na 100 do 120

CPU temerature 49

System temperature 36

CPU Fan speed około 5650-5750 RPM

system fan speed 0 RPM

Vcore 1.750V

Vdd 3.29V

Vcc3 3.28V

  • 5.000V 5.00 V

  • 12.000V 12.36V

czy mam zmienić ten front side bus clock bo tylko go moge zmienić i na ile??

krecisz procka poprzez zmiane magistrali (FSB - Front Side Bus), jak procek niewstaje do dorzuć mu do pieca voltage (Vcore) i zadbaj o dobra wentylacje i zasilaczyk :slight_smile:

ale ja moge ustawić tylko to FSB na ile moge ustawić go bo moge na 100 do 120 żeby chodził stabilnie a ten Vcore jak zmienic bo tam tego nie moge zrobić

sprawdzasz sobie :

mnożnik x fsb = taktowanie procka

10x100 = 1000mhz

10x117 = 1170mhz

10x120 = 1200mhz

:>

poszukaj w biosie, jeśli niema to wgraj sobie najnowszy biosik do plyty, a jelsi dalje bedzie zablokowana opcja to dupa zbita, bedziesz musiał kombinować, i kręcić procka bez podnoszenia napięcia :slight_smile:

Jeśli masz odblokowany mnożnik to mozesz kombinować ustawieniami fsb i mnożnika i kręcić procka :slight_smile:

Napisz jakie masz temp., chłodzenei, zasilacz, ram :slight_smile:

Słuchaj tego się nie da w paru zdaniach wytłumaczyć tak, żeby ci na bank wszystko chodziło, temat jest zbyt złożony. Z tego co widziałem, możesz regulować tylko FSB w Biosie. Po pierwsze zmień to ustawienie “By Jumper” bo to oznacza że FSB jest regulowane na zworkach na płycie głównej i po restarcie Biosu i tak zmiany w FSB zrobione w Biosie nie będą pamiętane. Powinno być “By Setup” albo jakoś tak. No i podnieś sobie to FSB o 5 MHz i zobacz co bedzie. Jak ok, to o jeszcze pięc. Ale pamietaj - zmieniasz też szybkość RAMu i PCI a nie tylko proca, więc komp ci może nie zadziałać z trzech powodów. Generalnie płyta gł. ma małe możliwości podkręcania, więc niewiele zrobisz… Nawet jak podkręcisz troche procesor, to w tym zakresie na który pozwala ci płyta nie poczujesz zbytnio różnicy w pracy kompa. Może tylko satysfakcje - “podkręciłem i działa”. Ale to tylko początek problemów które możesz spotkać. Zrobisz coś i bedziesz zaraz miał mnóstwo innych pytan. Poczytaj najpierw w necie ogólnie o podkrecaniu. Potem próbuj. Tu naprawde nie rozwiążemy wszystkich problemów które możesz spotkać. PZDR