Podkręcenie grafiki

Witam chciałbym się was poradzić czy opłaca się podkręcic karte graficzną GeForce 7600GS a jeśli tak to jakie paramtery bym był bardzo wdzięczny.

a dokładnie jaka to karta?

opłaca się pod warunkiem że ma dobre chłodzenie

no opłaca się, ale jak by każda karta podkręcała się do takich samych częstotliwośći to by było za łatwe. Radze przeczytać:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

i podaj jeszcze jaki masz zasilacz

którego producenta masz kartę graficzną ?? pamięci na karcie ile mają ns ?? (zwykle podane na pudełku, chyba że producent chciał tą informację ukryć ;-P) i podaj informację a propos zasilacza jak piszą przedmówcy.

Posiadam zasilacz Powertec 420WAT, karta posiada ogromny radiator. :stuck_out_tongue:

GIGABYTE GV-N76G256D-RH GeForce 7600GS 256bit

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,31060/

ale

podaj resztę sprzętu .

słabiutka, pasywne chłodzenie - bez zamontowania innego (lub przynajmniej bez domontowania porządnego wiatraka się nie obejdzie), pamięci też średnio się kręcą, wypadałoby zamontować na nie radiatorki.

po spełnieniu powyższych warunków, możesz przystąpić do kręcenia karty metodą software np. AtiTool, zmieniając stopniowo zegary zarówno układu graficznego jak i pamięci (większy przyrost wydajność)

jeśli chodzi o zasilacz to nic nie wiem na jego temat a zatem nie jest z najwyższej półki, podaj jaki amperz jest na linii +12V

a i jeszcze jedno karta nie ma pamięci pracujących na szynie 256bit do GPU tylko GPU jest 256bit.

Mam te samą kartę także z komputronika. Nawet nie wyobrażam sobie jej kręcenia bez dobrego wiatraczka którego póki co nie mam ;).

Dzięki za pomoc podkręciłęm troszke tym programem http://www.idg.pl/ftp/pc_4238/ATITool%200.0.21.html pozdro. :slight_smile:

chciałbym zobaczyć wyniki tego O/C :hahaha: kartę nvidii podkręcać programem do kręcenia radeonów :hahaha:

widzę brak wiedzy w tym temacie a nazwa programu jest myląca, obsługuje wszystkie karty graficzne…a jak chcesz zobaczyć jak działa ta aplikacja i ile ma w sobie konkretnych funkcji to sobie zainstaluj…

lol, błysnąłeś wiedzą :wink: AtiTool to ogólny program do kręcenia grafik. Fakt, że nazwa może być myląca ale warto by było się zapoznać z programem przed napisaniem takiej głupoty ;p

piotrekplay :hahaha: wygrałeś człowieku :diabel:

Nazwa jest myląca

człowiek się pomylił a te tak jadą…

Ajednak tylko mi się wydawało że podkręciłem bo w takich gracj jak mario miałem wszystko na fulla AA roździelczość 640x480 16bitów dosłownie max detale :lol: a tak na serio poszperałem troche po google i znalazłem ten program do podkręcania kart graficznym z czipsetem nividia http://www.programs.pl/program,328.html jak mówicie można zarezykować ? :?

best playerem będziesz podkręcał?? :lol:

przeczytaj:

http://www.tweaks.pl/czytaj,podkrecanie … ej,91.html

karty nvidii bardzo łatwo kręci się w sterownikach ;]