Podkręcenie Intel Core 2 Duo E4500

Czy mógł podkręcić mój procesor (Intel core 2 duo E4500) i o ile?

Zależy od zasilacza, chłodzenia, płyty głównej.

Przy zastosowaniu dobrego chłodzenia i odpowiedniemu ustawieniu napięć myślę że do 3000 Mhz.

Pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność, a istnieje realne ryzyko uszkodzenia sprzętu.

@rafisoltys Z tym uszkodzeniem sprzętu to przesadzasz. Żeby go uszkodzić musiałbyś ustawić wielkie napięcie. Przy mniejszym komputer po prostu nie wstanie i potem włączy się z defaultowymi ustawieniami. Mój do 3GHz poleciał na napięciu 1,24V i BOX-owym chłodzeniu (60st. max). Jako że Twoja maszynka ma 65nm to raczej wymień najpierw chłodzenie i potem kręć. W innym przypadku może być troche gorąco :slight_smile: Pamiętaj tylko żeby sprawdzić temperatury przed podkręcaniem. Jest pewna szansa na to, że źle założysz chłodzenie i potem będą frytki. Temperaturę sprawdzasz pogramem coretemp a procesor podgrzewasz orthosem.

EDIT: Procesor bez zmiany chłodzenia podkręcisz do 3GHz. Potem przyda się coś lepszego. Maksymalne taktowanie zależy od sztuki na jaką trafiłeś i Twoich umiejętności. Jeden wykręci go do 3,7GHz a inny do 3,5GHz.

aha, dzięki za odpowiedzi.Postaram się pokombinować :wink: