Podkręcenie kompa

Witam,

mój sprzęt:

Płyta gówna - ASUS M2V-TVM (zintegrowany dźwięk i wideo)

RAM - 512 DDR2

Procek - Athlon 64 3200+ (2.0 Ghz)

Mam do wydania 200 zł…

Powiedzcie jak go podkręcić, żeby poszła na nim VISTA (jesli to mozliwe przy 200 zł w kieszeni:D), a jeśli nie pójdzie VISTA to tez powiedzcie jak go podkręcić tak wogóle:D xD

Pozdrawiam,

Baba Jaga

Baba Jaga :wink: za malo ramu , zdecydowanie za malo .

Aby vista dzialala potrzebujesz przynajmniej 1gb ale to jest minumum bo jak chcesz zagrac w jakies gierki to musisz miec przynajmniej 2gb.

U mnie sam windows zuzywa od 1gb do 1.5 gb.

zainwestuj w pamięci ram minimum 512 bo vista potrzebuje wsumie 1giga żeby chodziła

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 17:44

za te 200zł kupisz 2giga ramów ddr2 ;D i git ;D

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 17:45

aha i karta graficzna musi miec obsługe dx 9 a ty masz jakiegoś złoma zintegrowanego?

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 17:46

podkręcanie nic nie da :stuck_out_tongue:

a jaki zasilacz?

wystarczy ci 1gb ramu karta zintegrowana np laptopy dzialaja bez problemu vista home premium tylko wyłacz plik stronicowania i wszystko

Kiler_PL Jesteś pewny tego co piszesz? U mnie Vista idzie nawet dobrze na 512 mb RAM’u. Czasami tylko muli jak zmieniam lokalizację jakichś plików albo jak robie 10 rzeczy na raz…A gry mi nawet dobrze idą aktualnie gram w Heroes’a V i świetnie idzie…

Dokładnie wiec zgadzam się że

Tak jestem pewien :wink: , cos mi sie wydaje ze vista sie dostosowuje do ilosci ramu w komputerze i ustawia go optymalnie do jego ilosci. Nie dawno mialem 2gb w komputerze wtedy vista zabieral okolo 900mb -1.2gb ale gdy uruchomilem taka gierke jak battlefield 2 special forces to od czasu do czasu gra zaczela zacinac jak opentana :wink:

Sprawdzilem crtl alt delete i okazalo sie ze cale 2gb byly w uzyciu :-x

A wiec teraz dokupilem 2gb i mam 4.

Vista bez obciazenia zabiera mi od 1.3-1.5gb. Sam zobacz wklejam screena z mojego miernika na pulpicie 1583mb w uzyciu. [czwarty gadget od gory]

bikepics-982271-full.jpg

Dzieki za wszystkie odpowiedzi:) I mam ostatnie pytanko:D Skoro mam grafe zintegrowaną… to czy mogę to jakoś zmienić? Chcem mieć lepszą grafikę ale nie wiem czy mogę skoro mam zintegrowaną.

Pozdrawiam i czekam na odp,

Baba Jaga

Kiler_PL z kąd masz ten gadzet który pokazuje temperature i predkość wiatraków

Dołączam się do prośby, z kont masz gadzet pokazujący temperature procesora, i te dwa ostatnie.

No właśnie dostosowuje się a dokładnie przeczytaj to co napisałeś…

:slight_smile:

Pozdr.

Ej a czy moglibyscie odpowiedzieć na moje pytanie a nie wypytywać się o gadżet Killera??? Jak chcecie jego gadżet to napiszcie do niego PM…

Tak. Bez problemu możesz zmienić grafike. Twoja płyta posiada złącze PCI Express x16 i tam wrzucasz karte graficzną.

pasek boczny gadzety dodaj wiecej w treybie online :twisted:

OK sory za offtopic :wink: a wiec do wszystkich ktorzy poszukuja gadgetu pokazujacego temperatuy LINK. Jezeli plik nie bedzie juz dostepny to pisac na PW i podawac emaila to wam wysle :stuck_out_tongue:

A wiec aby ten gadget dzialal nalezy w pierwszej kolejnosci zainstalowac SPEEDFAN. Najlepiej nowa wersje.

Speedfan nalezy ustawic aby sie uruchamial jako zminimalizowany i dodac do autostartu.

Wszystko powinno dzialac.

:stuck_out_tongue: --------------------------------------------------------------------------------

Dzięki Kiler_PL. Śmiga :slight_smile:

mi vista zabiera 670mb ramu- 2 geile 1024 667 do tego mam intel core 2 quad 6600 moze dlatego…