Podkręcenie komputera

Witam!

Mam małe pytanie - czy dałoby radę podkręcić komputer, a dokładniej laptop HP Presario CQ56 z kartą graficzną Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family (Mobile Intel® GMA 4500M)

Nie chodzi mi o jakieś kolosalne wyniki, bo wiem, że są niemożliwe do osiągnięcia na takim sprzęcie. Jednakże chcaiłbym aby np. w grze league of Legends podwyższyć o troszkę FPSy (obecnie dość stabilne 30). I co więcej (bardziej na tym mi zależy) aby przy mass PvP w Lineage 2 nie ścinało mi tak kompa i nie występowała sytuacja, że ja klikam myszką, a postać rusza się z dość dużym opóźnieniem.

Byłaby możliwość zrobienia czegoś takiego?

To jest laptop a nie jakaś maszynka do podkręcania, dodatkowo to ma intelowską integrę #-o

Czyli nie da się w żaden sposób polepszyć jego parametrów? Istnieją może jakieś programy, które zapewnią mi kilka dodatkowych fps w LoLu, lub płynniejszą grę w czasie siegów w L2?

Laptop o takich parametrach nie służy do grania.

W końcu usmażysz sobie laptopa.

tutaj jest wina virusów, antywirusów - który spowalnia kompa, robaków, zasyfionego systemu, pełnego dysku itd. podkręcenie spowoduje przegrzanie laptopa i nie zrobisz z nim już nic.

Do „podkręcania” nadaje się tylko (i to nie zawsze) komputer stacjonarny – o podkręceniu laptopa możesz zapomnieć.

  1. Sprawdź jaką temperaturę ma procesor i płyta główna - jakimś programem do pomiaru temperatury (np. Core Temp).

  2. Jeśli temperatura jest znośna (nawet w grze) to możesz spróbować “pobawić” się programikiem setFSB.

  3. Do podkręcania grafiki Intela być może też jest jakiś programik.

Jednakże zalecam umiar w tych zabawach.

Znośna temperatura to oscylacyjnie jaka?

No nie wiem, zmierz temperaturę podczas zwykłej pracy a potem podczas wymagającej gry i nie przekraczaj jej o ok. 10-15% (5-10 st. C).

Widziałem już różne cuda, ale odczyt temperatury na grafice czy procku w stresie w granicach 15st.C to jawna kpina.

@SnykeShadow

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi (ale może nie jest ona skierowana do mnie - a wtedy do kogo?).

Hint: czytaj ze zrozumieniem, napisałem o 5-10 st. C a nie o 15. :stuck_out_tongue:

Pablo_Wawa

Przepraszam, ale źle/błędnie odczytałem Twój post. Wracając do tematu. Tego laptopa – przy tej konfiguracji sprzętowej po prostu nie da się podkręcić na tyle by efekt „kręcenia” był odczuwalny.

To też prawda, podkręcenie o 3-5% nie będzie zbytnio odczuwalne. Ale jak ktoś się uprze, to już nic nie poradzisz. :slight_smile: