Podkręcenie mojej karty graficznej

Cześć

Chciałbym jakoś fajnie podkręcić kartę graficzną oczywiście żeby nie było problemów. Kiedyś tam się bawiłem ,ale myślę ,że można wyciągnąć chodź trochę więcej tylko tak jak pisałem nie chce żeby później były z nią jakieś problemy. Mam aktualnie tak podkręconą. Podajcie proszę o ile ktoś się zainteresuje tematem na ile co dać i co robić dalej ,bo już sam nie pamiętam jak to się robiło :slight_smile:

A prawie bym zapomniał karta to: Gigabyte GeForce GTX 1050 2 Gb

https://pclab.pl/art72719-27.html

Karty z układami Nvidia GeForce GTX 1050 nie są zbyt podatne na podkręcanie. Średni wzrost wydajności po przetaktowaniu wyniósł 7–8%. Przekłada się to przyspieszenie w grach rzędu 2–4 kl./s.

Czyli, szkoda zabawy - chyba, że dla sportu…

2 polubienia

Ale może zostać tak jak jest teraz?

Jak wszystko OK, niech sobie pracuje - kontroluj tylko temperaturę pod obciążeniem.

1 polubienie

A jeżeli nie mam programu Msi Afterbunder uruchamianego przy autostartcie i go nie uruchamiam to nadal jest podkręcony czy dopiero wtedy gdy uruchomię program?

Hej,

Program zmienia ustawienia karty, więc nawet jak nie startuje przy uruchamianiu systemu, to karta działa na podkręconych parametrach. Zresztą możesz się o tym przekonać, sprawdzając prędkości zegarów przy pomocy programu GPU-Z.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Dziękuję za informację.