Podkrecenie phenom 2 965 be 3,4Ghz

Witam, chciałbym podkrecic swojego phenomka, tylko jak to zrobic bezpiecznie, ale zarazem zyskać na wydajności. Moje obecna konfiguracja:

Procesor: Phenom x2 965 black edition ( rewizja C3 )

Płytka: Gigabyte 790XTA UD4, bios zaktualizowany do wersji F3

Grafika: His radeon 5770 1GB, za jakiś czas zamiezam kópic 5870, o ile stanieje do poziomu poniżej 1000zł

Pamięć Ram: Kingston DDR3 1600 Mhz, i tu odziwo na płycie przy automatycznych ustawieniach chodzą na 1333mhz

Dysk: 500GB sata 2 bez wiekszego znaczenia

zasilacz: Corsair 650W

chłodzenie: Silent PC Fortis 1225, + dwa wentylatory 120mm na przód i tył obudowy

Ustawienia biosu mam domyslne, wiec nie wiem czemu pamiątki chodzą na 1333mhz a na kosciach pisze jak wół, nadrukowano 1600, czy ma to zwiazek z czestotliwosciami tych szyn nb lub ht którą obecnie mam na 2000mhz. Dodam jeszcze jedna ciekawostke, jak recznie próbowałem zmienic na 1600mhz to niby wsz. działało ale nie mogłem zainstalować zadnej wersji windows, gdzies przeczytałem ze ktoś miał ten sam problem. Bład przy kopiowaniu plików, ale wracajac do tematu: w jaki sposób powinno sie podkrecac tego procka? I jakie napiecie ustawiac zeby nie uszkodzic. I czy jesli podniose jedynie mnożnik to co sie podkreci oprócz taktowania procesora przykładowo z 3400 na 3800mhz. Czy wtedy pamiatki też sie kreca w góre jak to działa?

W OC nie pomogę, ale co do kingstonów to niestety tak mają, że jak działają na auto to ustawiają spd o stopień niżej niż powinny, tak mam na hyperx ddr2, tak jest na ddr3 (z tego co wyczytuje na różnych forach), innej rady niż ręczne ustawienie na żądaną wartość nie ma.

Po prostu podnoś mnożnik i napięcie. Staraj się tylko nie przekroczyć 62 stopni (maksymalna temperatura wg producenta).

Pamięci jeśli się nie mylę będą pracować na 1600MHz dopiero po podniesieniu szyny. Pamiętaj, że timingi muszą się zgadzać.

Podnieś mnożnik, masz black edition z odblokowanym mnożnikiem i nie musisz się bawić z FSB, a NAPIĘCIA ZOSTAW W SPOKOJU tego wymaga kręcenie szyną. Podnosząc mnożnik nie zmieniasz nic w pamięciach a dodatkowo jest to najbezpieczniejszy sposób.

Phenom II X4 nie podkręci się zbyt wiele na domyślnym napięciu.

Nie zaszkodzi podnieść napięcie, pod warunkiem, że temperatura będzie w porządku.