Podkręcenie Phenoma 2 x4 955 BE!

Witam ! Chciałem się dowiedzieć jak podkręcić mój procesor , czytałem kilka poradników w sieci , ale typowo pod mój procesor nie znalazłem nic . I wydaje mi się że bym się w tym pogubił .Mója reszta sprzetu to fractal integra 500W , graffika radeon 5830 extream , 4 gb ramu ddr2 a płyta to asus M2n68 plus , a cooler cpu to arktik cooler 7 pro . Czytałem o podkręcaniu w biosie że to lepsza opcja niż przez programy . Ale nie wiem gdzie powyłączać te wszystkie opcje

“CoolnQuiet”

“Virtualisation Technology”

“HPET”

“spreedspectrum”

“C1E”

I jak go kręcić , i czy ingerować w napięcia , czy nie wchodzić w nie , wiem że nie wolno przekroczyć 1,5 V . Fajnie jak byście mieli jakiś sprawdzony poradnik do polecenia z duża ilością screanów itp !

Z góry dzięki !

Wchodzisz w bios (delete) przechodzisz do zakładki ai Tweaker następnie w cpu ratoio (mnożnik domyślnie 16x) zmieniasz na początek na 17x zapisujesz zmiany i uruchamiasz ponownie włączasz program do testowania procesora dajmy na to OCCT i powiedzmy speedfana i tam sprawdzasz temperaturę procka jeżeli nie przekroczy 50*C i test wypadnie ok powtarzasz czynność .Bez zmiany napięcia powinieneś osiągnąć ok 3,6 Ghz

Co się tyczy cool n quaiet to jeżeli nie będziesz miał problemów ze startem systemu to lepiej nie wyłączaj gdy nie będziesz korzystał z komputera a on będzie włączony procesor automatycznie będzie zmieszał taktowanie a co za tym idzie temperatura będzie mniejsza (Qool’n’Quaiet możesz wyłączyć w zakładce advance CPU Configuration ) pozostałe opcje raczej powinieneś pozostawić takie na auto

Wszystkich modyfikacji dokonujesz na własną rękę i nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia podzespołów :stuck_out_tongue:

A do jakiej wartości mnożnika dawać gdy test wypada pozytywnie i temperatury sa ok ?

Zależy dlaczego go podkręcasz , możesz dać 19 ewentualnie 20 czyli 4/ 4,2Ghz ale więcej jak 3,6~3, 8 do tej karty nie będzie ci raczej potrzebne

Nie moge znalezć zakładki ai Tweaker ! Pomoże ktoś ? I w końcu CoolnQuiet ma być na disabled czy nie ?

Dodane 13.10.2011 (Cz) 22:31

W zakładce advenced dałem jumper free overcloocking na manual , lecz dalej nie mam nigdzie tej opcji :confused:

Dodane 13.10.2011 (Cz) 23:32

Miałem to pod inna opcją podkręciłem narazie do 3, 8 !

Dodane 15.10.2011 (So) 13:46

Powiedział by mi ktoś o co chodzi z tymi napięciami ! Gdzie je zmienić i na ile ?