Podkręcenie procesora AMD Athlon 64 X2 4600+

Witam chciałbym pokręcić procesor AMD Atholon 64 X2 4600+ czy ktoś mi wytłumaczy jak to zrobić i jakie programy są potrzebne Chcaiłbym podkręcić też ramy temperatura w komputerze wynosi 30 stopni

Specyfikacja mojego komputera :

Płyta główna : FOXCONN A690GM2MA

Procesor : AMD Athlon X2 4600+

Ram : 2 GB DDR2 KINGSTONE

Karta Graficzna : ATI Radeon X1650 Series

Zasilacz : 450 V Mustang z wielkim wentylatorem posiadam jeszcze wentylator na płycie głownej procesorze i karcie gradicznej

System operacyjny : Windows 7 Ultimate 64 bit

 

Prosze o szybką pomoc

 

PS : Temperatura procesora wynosi 34 stopnie

 

W jakim celu chcesz podkręcać CPU, przy tej karcie mija się to z sensem?

 

 

I nie z tym zasilaczem.

 

I zanim zaczniesz podkręcać, najpierw dużo poczytaj o tym.

 

https://www.google.pl/search?hl=pl&as_q=Atholon+64+X2+4600%2B+OC&as_epq=&as_oq=&as_eq=&as_nlo=&as_nhi=&lr=&cr=&as_qdr=all&as_sitesearch=&as_occt=any&safe=images&as_filetype=&as_rights=#as_qdr=all&hl=pl&lr=&q=Athlon+64+X2+4600%2B+OC&spell=1

A jak na tej płycie głownej zaktualizować bios bo ściągam ze strony producenta najnowszą wersję ale ona nie jest na Windows 7 Ultimate 64 bit pomoże ktos poszukać aktualizacji do tej płyty głównej na windows 7 Ultimate 64 bit

Ale po co chcesz aktualizować bios?

 

Jak nie ma potrzeby, to się tego nie robi, bo można zepsuć płytę?

Potrzebne mi to ponieważ nie mam  kilku funkcji które są w nowszym biosie

Jakich? i skąd wiesz co jest w nowszym biosie?

Nie mam opcji podkręcenia

Prawdopodobnie w nowym też nie będzie.

A wiesz jak podkręcić na tej płycie głównej  bo oglądałem poradnik jak podkręcić ten procesor ale tam jest inny bios

Napisałem, najpierw czytaj, jak poczytasz, to będziesz wiedział.

 

Wklej screen z programu CPU-Z i zakładki Mainboard.

Prosze oto screen nie mogłem wrzucić tu bo były jakieś błędy wrzuciłem na chomika

http://chomikuj.pl/qwin010

Na moim chomiku dałem również zdjęcia z biosu znalazłem w nim takie coś ale max to 2.4 GHz jak widać na zdjęciach jak to zrobić żeby było więcej żeby mozna było podkręćić

----

Używaj opcji edytuj, zamiast pisać post pod postem.

roobal

Ustawienie Auto albo x12 = 2.4 GHz tyle ma faktycznie normalnie Twój CPU.

 

Jedynie opcja CPU/HT … Clock może służyć do OC?

 

W ogóle ubogie to OC.

 

Masz w sumie jeszcze możliwość podniesienia napięcia na CPU.

To jak mam podkręcić ten procesor jest jakis program żeby zrobic to na windowsie czy da się tylko przez bios

Dalej nie odpowiedziałeś, po co kręcić ten CPU? nie ma najmniejszego sensu.

 

Jeśli producent płyty udostępnia taki program, to można, ale podejrzewam, że do tego modelu nie istnieje, ale szukaj.