Podkrecenie procesora AMD Phenon 965 3.4, jak daleko mozna?


(M Sliwinski) #1

Podkrecalem procesor Phenon II quad core 965 blac edition 125W, z jego nominalnych 3.4 do 3.9ghz, pojawily sie blue screeny. Teraz trzymam na 3.8 jakos od kilkudziesieciu minut jest dobrze, czy to jest jego maksimum? Zmienilem w biosie tylko ratio, podobno przy tych procesorach nalezy wszytsko usatwic na auto wiec voltow nie dotykalem, a moze nalezy co stam zmienic? Co jeszcze nalezy zrobic aby powiedzmy dojsc do 4 ghz. Wspomne ze chlodze powietrzem czyms takim, http://www.amazon.com/Scythe-Mugen-CPU- ... B001OCPRQ0 Poza tym w obudowie mam 3 inne wiatraki, 1 na zewnatrz a dwa do srodka.

Oto zrzuty co mialem a system tego nie polubil:


(Adamsubzero) #2

Zadne auto, odchodzisz do standardowych 1,35V, a później jeśli pojawiają się BS'y podkecasz o następną minimalną wartość napięcia. Później w Twoim przypadku puść to przez OCCT na parę godzin jak nic nie będzie to podnosisz dalej. Poza tym podaj resztę podzespołów oraz zasilacz :>


(M Sliwinski) #3

Ponizej zrzut z ekranu parametrow, a zasialcz ma 600W Termalake. Pamieci powinno byc 8GB 1333mhz, nie wiem dlaczego pokazuje mniej. Czy tylko nalezy podkrecac procesor? A co z inymi komponentami, takimi jak North bridge, RAM itp Czy tu tez nie nalezy podniesc nieco aby wszytsko dobrze dzialalo?

-- Dodane 23.12.2010 (Cz) 20:04 --

Czy ktos mi pomoze go podkrecic? Co jeszcze mam zmienic w ustawieniach?