Podkręcenie procesora intel lub karty graficznej AMD

Witam chciałbym osiągnąć większą wydajność w grach więc chciałbym podkręcić swój procesor lub kartę graficzną. Czytałem że podkręcenie tego procesora nie da zbyt dużo ale zawsze warto spróbować.

 

Procesor : intel core i5-3350P

Karta graficzna : AMD Radeon HD 6570

Zasilacz : 400W 

Płyta główna : Asus P8B75-MLX

Żadnego chłodzenie nie dokupywałem tylko to pudełkowe.

Ok, masz sprzęt, chcesz podkręcać, w czym problem?

nie wiem ile mogę żeby go nie przeciążyć gdyż jestem w tym zielony 

Cześć,

 

Podkręcaj stopniowo i testuj czy sprzęt działa stabilnie. Zasilacz masz markowy?

nie jestem w 100%pewny ale chyba mam ten zasilacz: CHIEFTEC 400w GPS-400-AA-101A

Procek nie nadaję się do podkręcania, szczególnie na tej płycie, a grafika jest na tyle słabego segmentu, że nawet maksymalne wyżyłowanie nie podniesie znacząco jej wydajności.

a możecie mi powiedzieć jak i ile mogę podkręcić? wiem że nie da to zbyt wiele ale zawsze coś.

Podkręcać możesz grafikę np. w Msi Afterburner. Dokładnych wartości nikt nie poda, to sprawa indywidualna. Stopniowo podkręcaj na początek rdzeń GPU i obserwuj stabilność, potem gdy dojdziesz do ostatecznych ustawień podkręcasz pamięci. Stabilność możesz testować np. 3DMarkiem http://www.dobreprogramy.pl/3DMark,Program,Windows,39020.html

Procesora nie podkręcisz, płyta tego nie umożliwia, a dodatkowo procesor ma zablokowany mnożnik.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.