Podkręcenie procesora na płycie Gigabyte M68M-S2P

(konradpaluszek) #1

Witam. Czy można podkręcić procesor AMD Phenom II X4 965 BE do 4,1 GHz? na płycie Gigabyte M68M-S2P?

(Longhorn2009) #2

Technicznie może się udać, ale tylko jeśli masz lepsze chłodzenie niż box i gdy nie zależy Ci na trwałości płyty i pogodzisz się z bardzo wysokimi temperaturami po OC to możesz próbować. Sekcja zasilania na płycie jest bowiem bardzo słaba i w ogóle niechłodzona. Osobiście podkręcanie bym sobie darował.

(konradpaluszek) #3

A procesor AMD Athlon II X2 270 AM2+/3 2x3.4GHz będzie pasował?

(Longhorn2009) #4

Pasował będzie, ale to procesor sporo wolniejszy od phenoma.

(konradpaluszek) #5

Bo mi chodzi żeby procesor miał 3,4 GHz.

(Longhorn2009) #6

Przecież Phenom 965 ma 4 rdzenie po 3.4GHz…

(konradpaluszek) #7

Wiem tylko, że Phenoma nie kupię nowego tylko używanego, używany to nie wiadomo w jakim on jest stanie.

(Longhorn2009) #8

Jaki CPU masz obecnie? Wyszedłem z założenia, że Phenoma już posiadasz.

(konradpaluszek) #9

Teraz posiadam AMD Athlon™ II X2 255. On ma 3.1 GHz i jest za słaby to mojej karty TBS 8922.

(konradpaluszek) #10

Phenoma 965 nie obsługuje moja płyta. Tu jest lista jakie procesory obsługuje moja płyta. http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m68m-s2p_23#support-cpu

(Longhorn2009) #11

Czyli rozsądne maksimum to jeszcze phenom 925, sporo szybszy na pewno od athlona (ok +50% wydajności więcej). Optymalnie szukać go na aukcji, można wyhaczyć po niższej cenie.

(konradpaluszek) #12

Który procesor będzie bardziej wydajniejszy? AMD Phenom II x2 570 czy AMD PHENOM II 960T X4 3,4GHZ?

(Longhorn2009) #13

960T raczej nie uda ci się dostać w rozsądnej cenie. Optymalny wybór to phenom 925, wydajniejszy od modelu 570 w podobnej cenie.

(konradpaluszek) #14

Dziękuję Ci tylko, że ja chcę procesor żeby miał 4 rdzenie i 3,4 GHz.

(Longhorn2009) #15

Takim wymogiem bardzo mocno ograniczasz krąg modeli. IMO więcej jak 150zł nie dałbym za używanego phenoma, który przegrywa z pentiumem G4560. Praktycznie wydajność 960T jest porównywalna z celeronem G3900 za ok 180zł jako nowy.

(konradpaluszek) #16

Ale Pentiuma nie obsługuje moja płyta.

(Longhorn2009) #17

Zgadza się, musiałbyś zmienić platformę gdybyś chciał zauważalnie zwiększyć wydajność sprzętu. Dla obecnej mobo Phenom x4 to szczyt możliwości.

(konradpaluszek) #18

A chłodzenie będzie pasowało z Athlona X2 255?

(Longhorn2009) #19

Chłodzenie Athlona na pewno nie będzie sobie radzić z phenomem, konieczny będzie zakup innego. Optymalnie wziąć akcesoryjne jak SPC spartan pro czy fere, które będzie wydajniejsze, cichsze oraz bardziej uniwersalne.

(konradpaluszek) #20

Ale te chłodzenie SPC spartan pro jest pionowe a ja chce poziome.