Podkręcenie procesora na płycie Gigabyte M68M-S2P

Witam. Czy można podkręcić procesor AMD Phenom II X4 965 BE do 4,1 GHz? na płycie Gigabyte M68M-S2P?

Technicznie może się udać, ale tylko jeśli masz lepsze chłodzenie niż box i gdy nie zależy Ci na trwałości płyty i pogodzisz się z bardzo wysokimi temperaturami po OC to możesz próbować. Sekcja zasilania na płycie jest bowiem bardzo słaba i w ogóle niechłodzona. Osobiście podkręcanie bym sobie darował.

A procesor AMD Athlon II X2 270 AM2+/3 2x3.4GHz będzie pasował?

Pasował będzie, ale to procesor sporo wolniejszy od phenoma.

Bo mi chodzi żeby procesor miał 3,4 GHz.

Przecież Phenom 965 ma 4 rdzenie po 3.4GHz…

Wiem tylko, że Phenoma nie kupię nowego tylko używanego, używany to nie wiadomo w jakim on jest stanie.

Jaki CPU masz obecnie? Wyszedłem z założenia, że Phenoma już posiadasz.

Teraz posiadam AMD Athlon™ II X2 255. On ma 3.1 GHz i jest za słaby to mojej karty TBS 8922.

Phenoma 965 nie obsługuje moja płyta. Tu jest lista jakie procesory obsługuje moja płyta. http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m68m-s2p_23#support-cpu

Czyli rozsądne maksimum to jeszcze phenom 925, sporo szybszy na pewno od athlona (ok +50% wydajności więcej). Optymalnie szukać go na aukcji, można wyhaczyć po niższej cenie.

Który procesor będzie bardziej wydajniejszy? AMD Phenom II x2 570 czy AMD PHENOM II 960T X4 3,4GHZ?

960T raczej nie uda ci się dostać w rozsądnej cenie. Optymalny wybór to phenom 925, wydajniejszy od modelu 570 w podobnej cenie.

Dziękuję Ci tylko, że ja chcę procesor żeby miał 4 rdzenie i 3,4 GHz.

Takim wymogiem bardzo mocno ograniczasz krąg modeli. IMO więcej jak 150zł nie dałbym za używanego phenoma, który przegrywa z pentiumem G4560. Praktycznie wydajność 960T jest porównywalna z celeronem G3900 za ok 180zł jako nowy.

Ale Pentiuma nie obsługuje moja płyta.

Zgadza się, musiałbyś zmienić platformę gdybyś chciał zauważalnie zwiększyć wydajność sprzętu. Dla obecnej mobo Phenom x4 to szczyt możliwości.

A chłodzenie będzie pasowało z Athlona X2 255?

Chłodzenie Athlona na pewno nie będzie sobie radzić z phenomem, konieczny będzie zakup innego. Optymalnie wziąć akcesoryjne jak SPC spartan pro czy fere, które będzie wydajniejsze, cichsze oraz bardziej uniwersalne.

Ale te chłodzenie SPC spartan pro jest pionowe a ja chce poziome.