Podkręcenie procesora

(jeżeli dałem ten temat w złym dziale prosze go przenieść)

Czytałem troche na forum o podkręceniu procesoka ale za dużo z tego nie wyniosłem może powiecie mi jak podkręcić procesor w dosie ale tylko chce wiedzsieć jak zrobić zeby nie uszkodzić kompa i chce wiedzieć krok po kroku w co wejść! Wytłumaczie mi pliss z góry thx za pomoc

Witam!

Po pierwsze procka nie podkręca się w DOS-ie tylko w BIOS-ie!

Po drugie, instrukcje do podkręcania procka są napisane krok po kroku i są schematyczne, a dopiero użytkownik musi odpowiednio z nich skorzystać.

Każdy procek podkręca się inaczej, w dodatku podkręcanie procesora jest zależne od wielu czynników - między innymi jakości komponentów, ich specyfikacji (płyta, pamięci, zasilacz, sam procesor itp), rodzaju zastosowanego chłodzenia, spasowania sprzętu i wielu innych.

Jeśli nie wyniosłeś nic z instrukcji na tym czy na innym forum, to raczej odradzam Ci podkręcania, bo podkręcanie “o troszkę” nie ma najmniejszego sensu.

Instrukcja krok-po-kroku nie jest wykonalna, gdyż dla każdej specyfikacji powinna być inna - a co za tym idzie ile specyfikacji tyle instrukcji, a ilu użytkowników tyle specyfikacji, więc sam pomyśl nad tym…

Na początek popraw błędy,opcja zmień.JNJN

I przed podkręcaniem to poczytaj,podaj dokładnie konfigurację kompa.