Podkręcenie procesora

witam

czy podał by mi ktoś nazwę do programu którym mógł bym podkręcić swój procesor “intel”

clockgen podkręca procesory Pentium lub Athlon a nie intel :smiley:

pomoże ktoś

do ustawień biosu wole nie wchodzić

a komputer tak wolno mi chodzi

Jaki to intel ?

Jaki zasilacz ?

Generalnie nie polecam bawić się w OC programami na dłuższą metę, programy dobre są, aby sprawdzić na ile można wykręcić proca, ale nie na stałe. Ogólnie rzecz biorąc jeśli chcesz “podkręcić” procesor powinieneś robić to w BIOSie. Napisz jaki masz proc, płytę główną i zasilacz.

Jeśli tak bardzo jednak zależy Ci na programie, to masz np. CPUFSB.

Btw. http://lmgtfy.com/?q=programy+overclocking&l=1 pierwszy link :slight_smile:

daj sobie spokój z programami . z poziomu biosu jest to równie proste, wiem bo ostatnio robiłem to po raz pierwszy. bez względu na rodzaj biosu jest to pare kliknięc. z gówki ci nie powiem, zajrze u siebie i dam ci znac krok po kroku

mój procesor to intel pentium III

a może znacie jakieś sposoby , żeby przyspieszyć kompa oprócz podkręcania procka bo jak go podkręcę mocniej to musiałbym studzenie założyć

inne :smiley:

ja go chcę tylko troszkę podkręcić to myślę, że nie powinien się spalić

Pobierz CCleaner > Rejestr > Skanuj aby znaleźć problemy > napraw zaznaczone problemy

Cleaner > Analiza > Uruchom Cleaner

Pobierz Odkurzacz, zaktualizuj następnie > moduły > monitor czystości dysku > poczekaj aż przeskanuje dysk i usuń co znajdzie

szybkie czyszczenie dysku > Start zrobi analize > start ponownie i usunie co znalazł

menadżer rejestru > start > konfiguracje programów > usuń zalecane , następnie znów Start > zainstalowane programy > usuń co zalecane i tak aż do końca

Pobierz superantispyware i Malwarebytes Anti-Malware, zaktualizuj i zrób gruntowany skan

na koniec Pobierz PerfectDisk 11 i zrób defragmentację dysku

podstawowe czynności a mogą odsyfić i przyśpieszyć PC podczas codziennej pracy

Jeśli chcesz podkręcać proca umiejętnie, to nie jest tylko kilka kliknięć, bo:

:arrow: zależy to od płyty głównej (np. dla ECS K7S5A trzeba podgrywać pirackiego BIOSa od HoneyX)

:arrow: jeśli nie masz potrzebnej wiedzy możesz więcej zepsuć niż zyskać, bo OC z reguły nie kończy się na przestawieniu szyny FSB, czy zmianie mnożnika, ale także zmianie napięcia, co za tym idzie o uszkodzenie sprzętu nietrudno. Jeśli już będziesz się zabierał za kręcenie proca z poziomu BIOSu, to musisz mieć podstawową wiedzę na temat OC, bo często lepiej jest np. zmniejszyć mnożnik (o ile jest odblokowany) niż pchać wszystko “na maxa”.

Co do innych sposobów, tak naprawdę dobra podstawowa konfiguracja BIOSu może dać wiele efektów. Później możesz myśleć o podkręceniu pamięci RAM. W ostateczności zostaje Ci modowanie (ale to już dla mega pro).

Napisz jeszcze jaką masz płytę główną.

oskar3216

dzięki pomogłeś mi

ale czy jeszcze ktoś zna jakiś sposób żeby system szybciej się odpalał bo u mnie wierzcie mi bardzo długo to trwa

przy odpalaniu jak pisze windows xp to zatnie się prawie na 2 min i trzeba czekać

o i jeszcze jeden problem

kiedyś jakieś pół roku temu zainstalowałem antywirusa ESET Smart Security 4

i nie dawno go odinstalowałem i wszystko ładnie pięknie ale przy odpalaniu wyskakuje to okno co tam pisze eset smart security 4 i za pare sekund wyskakuje błąd połączenia z jądrem

próbowałem go usunąć program files i ESET i usuń ale pisze że jest zastrzeżony a mnie to wk***** brzydko mówiąc jak się to wyświetla przy starcie systemu i nawet niekiedy blokuje system

wytłumaczył by mi ktoś jak to usunąć żeby się to nie wyświetlało ?

Może się nie odinstalował. Spróbuj tym http://www.programosy.pl/program,smarty … aller.html

wpisze eset w wyszukiwarce i zobacz co znajdzie i wtedy prawym przyciskiem myszy odinstaluj lub jeżeli ta opcja nie działa to wymuś odinstalowanie

oskar3216

jak mam wymusić odinstalowanie?

a ten program nie wykrywa ESET

wejdz w ccleaner > narzedzia > autostart > i zobacz czy jest coś tam związanego z ESET jak jest to najedz na to i usuniecie wpisu a najlepiej daj screena z autostartu ( prt scr na klawiaturze i w panicie > wklej )

oskar3216

file:///C:/Documents%20and%20Settings/MATEO/Pulpit/autostart.bmp

link

wrzuc to na imageshack :smiley:

Usuń RegCleaner-em wpisy ESETa.

Counter Shots ,

http://download.eset.com/special/ESETUninstaller.exe

to z tym ESETEM wytłumaczę dokładniej

naciskam ikonę odinstaluj wszystko idzie dobrze i po odinstalowaniu uruchamia się komputer ponownie i nagle gdy się uruchomi wyskakuje to okno co jest jak ESET normalnie by był po jakimś czasie wyskakuje błąd połączenia z jądrem

a gdy próbuje usunąć dysk c / program files / ESET wyskakuje takie coś

Nie można usunąć callmsi.exe: Odmowa dostępu

Sprawdź, czy dysk nie jest zapełniony lub chroniony przed zapisem

oraz, czy plik nie jest aktualnie używany.

Counter Shots ,

to co poleciłem wykonujesz w uruchomionym Trybie Awaryjnym Bez Obsługi Sieci !!

Dzięki wszystkim za pomoc usunąłem go

wszedłem w trybie awaryjnym w dysk c;/ program file / eset i usuń

i jeszcze jedno takie pytanko

wie ktoś jak przyspieszyć uruchamianie systemu windows xp?

Boże Święty!! Temat zaczął się od czegoś innego, przeszedł na antywira, a skończył na przyspieszaniu uruchamiania.

Istny “hasiok”. :wink:

Proste jak budowa cepa, przeinstaluj system. :wink:

Ewentualnie wyczyść ze śmieci.