Podkręcenie procesora

Witam, mam pytanie jak podkręcić komputer, żeby miał większe osiągi szczególnie w grach FPS przez internet ?

Mój sprzęt:

Nvidia geforce 6600

1gb ram

Podaj, o jakie gry dokładnie Ci chodzi i podaj dokładną konfigurację sprzętową wliczając w to zasilacz.

A jaka plyta glowna? Procesor? Zasilacz? Wejdz do biosu i sprawdz zakladke Advanced, lub cos w tym rodzaju. Jesli w ogole plyta pozwala na regulacje to pojdziesz krok dalej, a jesli nie, to nic niestety nie zrobisz.

Chodzi mi o CS 1.6, ponieważ skaczą mi FPSy, konfiguracja:

Procesor Intel Pentium 4 CPU 3.00GHz

Nividia geforce 6600

1gb ram

BIOS:

American Magetrends Inc.

2010-08-20

version 0501

size 1mb

Karta ASUSTeK Computer INc. P5PKL-AM EPU

Temperatury w normie 40 stopni, komputer odkurzony, dodam ze wczesniej tak nie bylo, fpsy nie skakaly. Pozdrawiam

edit: tak moge wejsc w te wszystkie zakladki

Bios - Advanced -> JumperFree -> AI Overclocking z auto na manual. DRAM ustaw sobie troche nizej niz miec powinienes, no i podnosisz CPU Freq. Najlepiej po 1, 2 ,3 , zapisujac ustawienia i sprawdzajac stabilnosc pod windowsem. Polecam orthos z ustawieniami priority na 9, test: Small - stress CPU. Zainstaluj program do pomiaru temperatur, przykladowo Core Temp i monitoruj na biezaco podczas uruchomionego orthosa. Jesli orthos i temperatury beda w dobrym stanie, wejdz do biosu i kontunuuj. Pamietaj, zeby robic to powoli. Jesli ukaze ci sie bluescreen, znaczyc to bedzie, ze dalej juz raczej nie pojdziesz.

Ja radziłbym zacząć od zabawy plikiem config gry, gdyż podkręcenie niewiele Ci da.

Tez prawda, tym bardziej, ze wspomniales, iz wczesniej fps ci nie skakal, wiec moze zwykly syf na kompie, a i samo podkrecanie procka przy tej grafie moze nie zbyt pomoc.

Panowie to na pewno nie o to chodzi, configi zmieniałem kilkunastokrotnie i nic wgrałem nową kopię systemu operacyjnego, wyczyściłem wszystko programem tuneup utillies. Więc to na pewno coś z kompem, co jeszcze polecacie zrobić ?

Zaraz spróbuję podkręcić

Dodane 09.10.2011 (N) 22:48

Dobra podkręciłem DRAM, gdy wybrałem manual miałem do wyboru 667 i 800, wybrałem 667 to chyba dobrze nie ?

A CPU FREQ miałem do wyboru od 133 do 600, miałem ustawione 200, max jaki mogłem dać to dałem 215, bo wyżej wyskakiwał blue screan. Jutro coś pogram bo dzisiaj już nie mam czasu. Ale jeżeli mielibyście jeszcze jakiś sposób na te FPSy to super. Zapomniałem dodać, że na zwykłym mixie FPSY nie skaczą aż tak, ale głównie problem występuje na ESL Wire. Może coś pomoże te podkręcenie dam znać jutro. Dzięki i czekam na inne propozycje.

Pozdrawiam!

Dodane 09.10.2011 (N) 22:51

A wzrost temperatury nieznaczny, 4 stopnie

Procek adekwatny do grafiki, ona dużych zapasów nie ma, ale w końcu jak się da można podkręcić (przyda się do czego innego). Przy OC 2.9 z 2.4 różnicę widzę z tym że… u mnie Counter Strike śmigał dobrze na sporo gorszym złomie niż ten obecny, przecież ta gra to zabytek (działa dobrze na gf4 mx400). Na dzień dobry w konsoli (tylda) wpisz cl_showfps 1 (to znalazłem w necie więc nie mam pewności czy działa) żeby zobaczyć ile klatek na sekundę wyciągasz. Następnie zwróć uwagę na pingi, przy dużych gra rónież będzie ścinać. Jeśli wsio jest OK, wchodzą w grę problemy ze systemem.

FPSy się trochę ogarnęły ale i tak skaczą, co prawda nie już od 20 do 100 ale od 70 do 100 i to trochę wkurza. Macie jeszcze jakieś pomysły ? Pozdrawiam

Dodane 10.10.2011 (Pn) 17:10

witek-pl to raczej nie wina systemu ponieważ go całego sformatowałem i zainstalowałem od nowa

Dodane 12.10.2011 (Śr) 18:32

Teraz FPSy skaczą od 40 do ~55 i czasami do 4-5 na wire, na mixie to nie jest az tak odczuwalne… Macie jakieś pomysły ?