Podkręcenie procka = podręcenie PCIE?

(Mateusz Golebiowski) #1

Witam:

Chciałbym się dowiedzieć czy jak podkręcam Procka to czy podkręca się również szyna PCIE ?? Bo te niby spece sprawdzały u siebie tą grafikę i niby działa i mi ją dali żebym sprawdził i przestawił ustawienia swojego procka na domyślne. Zrobiłem tak ale nic to nie dało grafa dalej się nagrzewa dość mocno 75- 80 stopni w spoczynku.

więc przestawiłem procka spowrotem na 2,9 ghz ( te 100 mhz dużej róznicy nie robi) i temperatury mam te same. dlatego się pytam

(steemm) #2

podkręcając proca nie podkręcasz slotu karty graficznej, bo niby jak to by się działo :smiley: może płyta się za bardzo grzeje albo masz skopane chłodzenie wewnątrz budy, podaj coś więcej na temat karty

jakie masz temperatury na procku w stresie, jakie sa tempy płyty głownej ?

(Marcin2012 1991) #3

POdkrecanie prock anie ma nic wspólnego z kartą graficzna spr. czy chłodzenie karty działa poprawnie bo ta temp w spoczynku wydaje sie niemozliwa ja podkrecilem swojego semprona 2800+ z 1600Mhz do 1900Mhz i nie mam problemów z karta graf... to pewnie chłodzenie :expressionless:

(Himmak5g) #4

a jaką masz w ogóle kartę (chodzi o tą z podpisu??)

(Mateusz Golebiowski) #5

temperatura w spoczynku proc 37 stopni , chipset 48 stopni , zasilacz 44 stopnie

Obudowę mam do 4 liter ale mam bok otwarty w stresie proc ma ok 57 stopni chipset 70 stopnni zasilacz 53 stopni ale jutro zmieniam chłodzenie na procku jak i chipsecie. Ale niestety na nową budę już kasy nie mam

karta to HD 2600XT palita od tygodnia mam ten problem i mam dość najgorsze jest to że te głupie ch***e zerwały mi tą nalepkę gwarancyjną =/i gwara poszła sie kochać.

jeżeli te temperatury nie są zabójcze 70 stopni 80 w spoczynku w stresie 90-100 to mogę jeszcze na niej pociągnąć dopóki nie uzbieram na coś lepszego.

(steemm) #6

no to masz odpowiedź jeśli te 70 stopni to prawda na czipsecie to one mogą troche grzać, sprawdź może ręką czy to rzeczywiście ma 70stopni

jakie masz FSB na tym kręconym procku ?

(Mateusz Golebiowski) #7

11,5*254 ale bez kręcenie również się mocno grzeje chipset do 65 stopni ogólnie to ta płyta ma radiator jutro wymieniam go na http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,44179/

Ale co ma AGPi PCI jeżeli mówimy o PCIE

(Himmak5g) #8

Sprawdź te temperatury termometrem. Najlepsza metoda.

(Darth ReX) #9

Ech, ludzie...

W epoce K7 na chipsetach VIA (i tylko na nich!) podniesienie FSB powodowało zwiększenie taktowania PCI. Ale tylko PCI! AGP I PCI-E to nie dotyczy.

(Mateusz Golebiowski) #10

też mi się tak wydawało ale przez pół roku grafika miała temperaturę 45-55 stopni mimo że chipset grzał się niemiłosiernie

(Mateusz Golebiowski) #11

Chciałbym wszystim podziękować za bardzo dobre doradzenie mi w sprawie chłodzenia Procka jak i płyty głównej

Moje nowe chłodzonko na procka to http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,53202/

A na płytę główną http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,44179/

Pasta została zastosowana ta która była w zestawie jak i pentagram jak i Thermalrighta

oto moje wrażenia z testów

Procek po 1 godzinie w orthosie podkręcony do 2891 mhz temperatura nieprzekracza 39 stopni celcjusza ( wcześniejsza temperatura na boxie 70 stopni)

Temperatura płyty głównej ( radiator nie posiada wiatraka) wynosi 57-58 stopni ( wcześniejsza temperatura na zwykłym firmowym radiatorze 70-74 stopni)

czyli strasznie spadly temperatury

Facet zmodyfikował mi chłodzenie na karcie graficzne dając w miejsce starego wiatraczka palita dał wiatraczek Revolteca temperatura spadła do 60-65 stopni.

Aha ten baran mi mówił że grafa tak się grzała przed podkręcenia procka ( może i miał rację) ale teraz moim zdaniem temperatury są bardzo niskie