Podkręcenie procka = podręcenie PCIE?

Witam:

Chciałbym się dowiedzieć czy jak podkręcam Procka to czy podkręca się również szyna PCIE ?? Bo te niby spece sprawdzały u siebie tą grafikę i niby działa i mi ją dali żebym sprawdził i przestawił ustawienia swojego procka na domyślne. Zrobiłem tak ale nic to nie dało grafa dalej się nagrzewa dość mocno 75- 80 stopni w spoczynku.

więc przestawiłem procka spowrotem na 2,9 ghz ( te 100 mhz dużej róznicy nie robi) i temperatury mam te same. dlatego się pytam

podkręcając proca nie podkręcasz slotu karty graficznej, bo niby jak to by się działo :smiley: może płyta się za bardzo grzeje albo masz skopane chłodzenie wewnątrz budy, podaj coś więcej na temat karty

jakie masz temperatury na procku w stresie, jakie sa tempy płyty głownej ?

POdkrecanie prock anie ma nic wspólnego z kartą graficzna spr. czy chłodzenie karty działa poprawnie bo ta temp w spoczynku wydaje sie niemozliwa ja podkrecilem swojego semprona 2800+ z 1600Mhz do 1900Mhz i nie mam problemów z karta graf… to pewnie chłodzenie :expressionless:

a jaką masz w ogóle kartę (chodzi o tą z podpisu??)

temperatura w spoczynku proc 37 stopni , chipset 48 stopni , zasilacz 44 stopnie

Obudowę mam do 4 liter ale mam bok otwarty w stresie proc ma ok 57 stopni chipset 70 stopnni zasilacz 53 stopni ale jutro zmieniam chłodzenie na procku jak i chipsecie. Ale niestety na nową budę już kasy nie mam

karta to HD 2600XT palita od tygodnia mam ten problem i mam dość najgorsze jest to że te głupie ch***e zerwały mi tą nalepkę gwarancyjną =/i gwara poszła sie kochać.

jeżeli te temperatury nie są zabójcze 70 stopni 80 w spoczynku w stresie 90-100 to mogę jeszcze na niej pociągnąć dopóki nie uzbieram na coś lepszego.

no to masz odpowiedź jeśli te 70 stopni to prawda na czipsecie to one mogą troche grzać, sprawdź może ręką czy to rzeczywiście ma 70stopni

jakie masz FSB na tym kręconym procku ?

11,5*254 ale bez kręcenie również się mocno grzeje chipset do 65 stopni ogólnie to ta płyta ma radiator jutro wymieniam go na http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ … ,id,44179/

Ale co ma AGPi PCI jeżeli mówimy o PCIE

Sprawdź te temperatury termometrem. Najlepsza metoda.

Ech, ludzie…

W epoce K7 na chipsetach VIA (i tylko na nich!) podniesienie FSB powodowało zwiększenie taktowania PCI. Ale tylko PCI! AGP I PCI-E to nie dotyczy.

też mi się tak wydawało ale przez pół roku grafika miała temperaturę 45-55 stopni mimo że chipset grzał się niemiłosiernie

Chciałbym wszystim podziękować za bardzo dobre doradzenie mi w sprawie chłodzenia Procka jak i płyty głównej

Moje nowe chłodzonko na procka to http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ … ,id,53202/

A na płytę główną http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ … ,id,44179/

Pasta została zastosowana ta która była w zestawie jak i pentagram jak i Thermalrighta

oto moje wrażenia z testów

Procek po 1 godzinie w orthosie podkręcony do 2891 mhz temperatura nieprzekracza 39 stopni celcjusza ( wcześniejsza temperatura na boxie 70 stopni)

Temperatura płyty głównej ( radiator nie posiada wiatraka) wynosi 57-58 stopni ( wcześniejsza temperatura na zwykłym firmowym radiatorze 70-74 stopni)

czyli strasznie spadly temperatury

Facet zmodyfikował mi chłodzenie na karcie graficzne dając w miejsce starego wiatraczka palita dał wiatraczek Revolteca temperatura spadła do 60-65 stopni.

Aha ten baran mi mówił że grafa tak się grzała przed podkręcenia procka ( może i miał rację) ale teraz moim zdaniem temperatury są bardzo niskie