Podkręcenie procka

WItam. Chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość podkręcenia tego procka i o ile, I jeżeli można to w jaki sposób i co mi będzie potrzebne.

Intel Celeron 800Mhz,128 Ram,Dysk 20GB, płyta główna Chaintech 6VIA4, NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro, Karta dźwiękowa VIA AC'97 Audio Controller [H]

Te procki słabo sie kręcą w dodatku słaba płyta gł. można spróbować podnieść FSB w biosie i napięcie na procku ale niewiele to pomoże , zamiasta tego proponuje dołożyć ramu i jeżeli to możliwe kupić karte dzwiękową na PCI gdyż ta zintegrowana znacznie obciąża i tak słabego procka.

Tu nie ma co kręcić. Komputer do biura, internetu lub jako maszyna do pisania 8) 8) 8)

nie przesadzaj. Dolujesz chlopaka. A komputer nizej średnia klasa. poprostu nie podkrecaj ani nie wymieniaj nic najlepiej sprzedaj znajomemu komputer i zbieraj na lepszy.

Prawdopodobie przez FSB i pewnie o 66 MHz.

Masz mało ramu i słabą kartę, w mojej ocenie szkoda zachodu i ewentualnie kasy na modernizację.

Lepiej pomyśłeć o kupnie nowego chociażby na raty.

:okulary:

Wiem czego go bronisz sądząc po Twojej sygnaturze :wink:

też mam podobna konfigurację do Twojej

AMD Athlon 1400 MHz, 512 DDR, 80 GB, ten sam radek tyle ze pełny Gigabyte

Praktycznie wcale nie gram tak że do wszystkiego mi wystarczy. A komputer Błazeja znacznie poniżej średniej. Średnia to może była dwa, trzy lata temu :wink:

Wypowiem się tylko w kwesti procka Celeron 800.

Miałem okazje kilka razy go przetaktować na 1066 MHz i nie ma najmniejszych problemów.

Jest to pierwszy Celeron na FSB 100 i może dlatego tak ładnie się kręci.

Warunki:

płyta musi obsługiwać FSB 133

płyta musi udostępnić zmianę napięcia procka w zakresie do 1.65 - 1,85V

może trzeba będzie poprawić chłodzenie procka,lepsza pasta lub cooler.

Robiłem chyba ze cztery kompy w ten sposób i praktycznie koszty zerowe,a zysk policzyć:

oryginał 8 x 100 = 800

po podkręceniu 8 x 133 = 1066

czyli zysk około 33 % za darmo.

I na koniec wszystko zależy od procka,Celeron 800 występował w trzech wersjach napięcia zasilającego 1,65,1,70,1,75 V.

800/128/100/1.65V, 800/128/100/1.7V or 800/128/100/1.75V

Należy dokładnie sprawdzić parametry procka i podnieść napięcie zasilania o 0.1 V.