Podkręcenie Semprona 2400+

Mam Semprona 2400+1,67Ghz,po włączenu BIOSA F2 ukazało mi się okno z kilkoma zakładkami,włączając chyba drugą z tych zakładek zwróciłem uwagę na jeden.Juz dokładnie nie pamiętam ale FSB wynosiło 166 podkręciłem na 190,po ponownym uruchom.komp.w BIOSIE pisało mi (10x190),i z boku nie jak przedtem 2400 lecz 2600.Czy podkręciłem tego procka właściwie czy nie, czy da się jakoś go bezpiecznie podkręcic.Acha to nie Sempron 64bit.lecz 32bit.powiedzcie wszystko co wiecie.Dzięki

Z tego co napisałeś to dobze zrobiłeś. Czyli twój procek ma teraz 1900, Nie ma to jak stary AMD ja mam 2200 i mam taktowanie 1800 bez kręcenia. Tylko musisz kontrolowac temp. i stabilność systemu. (podkręcanie procka zmniejsza jego żywotność)

Ale Ciekawa rzecz znalazles w Biosie :mrgreen:

no nic dziwnego ze Ci wyswietlilo ze masz Semprona 2600(1.83) bo go tak ropoznala plyta glowna po zmienieniu FSB

gdy bys dal wiecej np 10x200 pokazaloby Ci nawet sempron 2800

, a czy to bezpieczne jesli system chodzi stabilnie i nie wiesza sie na wiekszym wysilku np podczas gier to raczej tak kazdy procek moze roznie sie krecic zalezy od tego min jaka plyta glowna ? podaj jaka masz plyte glowna

i jakie masz temperatury na procesorze

Teraz postaraj się kontrolować temperatury w komputerze i czy radiator się nie grzeje zbytnio :wink:

Do poczytania

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … &highlight

Oraz tematy, które wyświetli forumowa wyszukiwarka po wpisaniu frazy podkręcanie

Jak żeby procek chodził jak należy po podkręceniu trzeba zwiękrzyć napięcie.jak???

Złączono Posta : 05.01.2006 (Czw) 16:57

To znowu ja.Żeby procek chodził jak należy po podkręceniu trzeba zwiękrzyć napięcie.jak?

Złączono Posta : 05.01.2006 (Czw) 17:04

To znowu ja.Żeby procek chodził jak należy po podkręceniu trzeba zwiękrzyć napięcie.jak

w biosie to zawzyczaj opcja Vcore voltage tylko zbyt duzo nie podnos szczegolnie jak masz zasilacz ktory kiepsko trzyma napiecie

no ale jak zwiększasz napięcie to znacznie zwiększy się pobór mocy i może zasilacz nie wytrzymać, ile ma mocy zasilacz ??

i jakiej marki :slight_smile: ?

nie wiem gdzie to spr.

w obudowie ;] zdjac bok i przeczytac :slight_smile: