Podkręcenie sprzętu

Witam,

Mam pytanie odnośnie podkręcenia kompa. Mój sprzęt to:

Intel Celeron 2,2 GHz

ATI Radeon 9200 SE

Asus P4PE-X

Ram DDR SDRAM 200 MHz 2x 256 MB

Zasilacz Modecom 350W

Chciałbym podkręcić coś, ale nie bardzo wiem ile mogę itd. Dobrze by było jakby mi ktoś pomógł :wink:

Kiedyś procesor sam podkręcałem do 2,7 GHz, ale zaczął piszczeć i zmniejszyłem do 2,6 GHz tyle, że dźwięku nie było i tak samo przy 2,3 GHz nie było dźwięku nie wiedziałem dlaczego i wróciłem do standardowych ustawień.

jedyne co opłaca się kręcić jest karta graficzna…

procek po podkręceniu nie zyskuje za bardzo na wydajności…

zasilacz to modecom MC czy raczej modecom FEEL ?

Nawet nie ma sensu kręcić tego komputera. Choćby nie wiadomo jak go wykręcisz w najnowsze gry nie pograsz, a i starsze będą się cięły

Nie chodzi mi o najnowsze gry, ale żeby szybciej działał, bo są czasami ściny przy normalnym użytkowaniu.

Zasilacz FEEL

No to wymiana Cię czeka :smiley:

Chociaż czy ja wiem czy jest sens przy tym komputerze :stuck_out_tongue:

jak zaczniesz podkręcać to może ci wysiąść zasilacz… najczęściej zabiera ze sobą płytę główną…

jeśli chcesz żeby twój komp przeżył to nie podkręcaj…

nic nie da… celeron jest słaby i podkręcanie nie da mu żadnej wydajności (jak miałem celka 2ghz to szedł na 2,5ghz lecz wydajność o dziwo spadła :expressionless: ale temperatura skoczyła jak głupia :wink: )

fakt… wartość komputera to +/- 100zł… a porządny zasilacz to 120zł-200zł :wink: (nie liczę fortrona bo nie opłaca się go brać… chyba że autor tematu zostawi tego celerona do 2020 roku :smiley: )

Nie :stuck_out_tongue_winking_eye: Tylko na razie mam połowę kasy na nowy sprzęcik, ale do tej pory chciałem coś polepszyć. No nic, dzięki za pomoc :wink:

No to jej nie trać i cierpliwe zbieraj :mrgreen:

Pozdro

możesz kupić OCZ StealthXStream 500W ~200zł

bez tego nie ulepszysz kompa :wink: i będziesz miał niższe rachunki za prąd (ok. 3 razy mniejsze niż teraz… oczywiście licząc sam komp :wink: )

Płyta główna…Foxconn A690GM2MA…145zł

Procesor…AMD Athlon 64x2 4000+ BOX…180zł

Pamięc RAM…Goodram 1GB 800MHz…45zł

Dysk twardy…Seagate 160GB…140zł

Zasilacz…Modecom MC350W…100zł lub OCZ StealthXStream 500W za 200zł

DVD…Pioneer DVR-215 SATA…100zł

Obudowa…CoolerMaster Elite 330…120zł

Odjąć rzeczy które już masz. To za niewielką cenę złożysz sobie nowego kompa. Naprawdę nawet nie odczujesz mocy po podkręceniu. To tak jak by Fiata 125P przerobić na Poloneza. :stuck_out_tongue:

Hmm miałem na oku coś podobnego tylko, że wychodziło 1100 zł i w cenie było lepsze chłodzenia i 2 GB ramu, ale też ciekawy zestaw. No to mam 3/4 pieniędzy :wink:

3/4 to dużo :] gorzej jak byś miał 1/4 :stuck_out_tongue: Jeśli chcesz więcej ramu to możesz wziąć Patriot LLk 2x1GB 800MHz za 150zł czyli odlicz tam 50 i dodaj 100. Możesz też dołożyć 400zł na grafikę.

Zakładam że dvd, dysk i obudowę masz.

to wychodzi 1075zł. Z zasilaczem OCZ SXS 500W i GeForce 8800GS. :wink: Podkręcasz procka i masz komputer do gier :slight_smile:

albo bierzesz bez grafy i zbierasz kasę na 8800gt :wink: i jedziesz na zintegrowanej :slight_smile: